Mandat za jazdę bez biletu, wadliwe urządzenia?

Odpowiedzi w temacie (0)

lidia101293

26.3.2019

Dzień dobry, Miałam taką sytuację że dostałam mandat za jazdę bez ważnego biletu. Mandat teoretycznie uzasadniony, ale co miesiąc kupuję bilet miesięczny, kupiłam także na ten miesiąc. Tak mi się przynajmniej wydawało, najbliższy biletomat pokazał mi potem że mój bilet będzie ważny dopiero od 10 kwietnia! Co miesiąc kupuję bilet wybierając opcję "kup taki sam bilet" w biletomacie. Niestety zgubiłam paragon, ale jestem przekonana że miał miejsce błąd systemu urządzenia, które postanowiło sobie przesunąc mój bilet na trochę inną datę ;/ Urządzenie wykazywało wczesniej wady, nie wydawanie reszty, albo biletu, problemy z czytnikami kart. Dodatkowo kontrolerka stwierdziła że nie mam ważnego biletu od października, mimo że w biletomatach widać historię zakupów z poprzednich miesiecy. Jak mogę uniknąć kary? Czy mogę jakoś poddać w wątpliwość działanie tych urządzeń? W ZTM poradzili mi zapłacić troche niższy mandat i napisać reklamację, czy to dobre wyjście? Jak uzasadnić reklamację aby zwrócono mi pieniadze? Płacę podatki, płacę co miesiąc za bilet i nie uśmiecha mi się płacić jeszcze mandat...

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • Jazda bez biletów się nie opłaca

  Krajowy Rejestr Długów przygotował raport dotyczący Polaków jeżdżących bez biletów. Wynika z niego, że wiele osób nie kasuje biletów (rocznie wystawianych jest ok. 900 000 mandatów). Z tytułu (...)

 • Zmiany w Kodeksie wykroczeń

  Nowelizacja dotyczy zmiany dwóch przepisów Kodeksu wykroczeń, które w obecnym brzmieniu nie spełniają zasady prawidłowej legislacji wskazanej w art. 2 Konstytucji RP. Ustawa (...)

 • Mandat zapłacisz kartą na Policji

  Nowelizacja ustawy – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia pozwoli Policji i innym służbom używanie terminali płatniczych. Dzięki nowym przepisom, ukarany będzie mógł od razu (...)

 • Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Wystawiono ci mandat drogowy? Masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie? Jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Sprawdź, kiedy i jak odwołać się od mandatu.

NA SKÓTY