Forum prawne

Matka pobiera 500+ a dziecko mieszka z Ojcem

Witam i bardzo proszę o pomoc.Jestem po rozwodzie 10 lat ponad i mam córkę która w lipcu będzie miała 16lat.Od grudnia córka mieszka zemną ,ponieważ matka mało sie nią interesuje i nadużywa alkocholu na dodatek.Córke zameldowałem w lutym bo nie miała w ogóle meldunku (jej matka stracila tytuł prawny do lokalu i zostały dzikimi lokatorami) ,ale mam ogromny problem z jej matką.Nie chce oddać dobrowolnie dziecku 500+ bo twierdzi że ona jest opiekunem prawnym i zasłania się tym.Traci te pieniądze na swoje potrzeby i jeszce żąda alimentów których nie płace od stycznia bo twierdzi że to jest nieważne ,że dziecko jest u mnie i mam wydatki związane z córką ,mam płacić i koniec.Dzisiaj jak to usłyszałem że mam jej dalej płacić to nie wytrzymałem,mam dość i muszę zacząc działać.Miedzy 2016-18 dziecko mieszkało zemną 2lata bo była w Niemczech nie uregulowałem wtedy tego prawnie i bardzo żałuje.... Mam udać sie najpierw do MOPSU i zgłosić że dziecko mieszka zemną a ona pobiera 500+? Czy wypełnić wniosek najpierw o ustalenie miejsca pobytu dziecka przy ojcu ? Prosze bardzo o pomoc

2022.3.8 0:48:36

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Matka pobiera 500+ a dziecko mieszka z Ojcem

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika