Nie okazanie dokumentu tożsamości 300 zł

Odpowiedzi w temacie (1)

ivandahl

27.2.2005

Wypisano mi mandat karny na kwotę 300 zł za spożycie alkoholu w miejscu publicznym i nie okazanie dokumentu tożsamości. Czy policjant miał prawo wypisać mi mandat z artykułu 65&2 za nie okazanie dokumentu tożsamości. Policjantowi pokazałem legitymację studencką (podałem wszystkie informacje jakie chciał) - nie chciałem okazać dowodu osobistego twierdząc, że legitymacja studencka w zupełności wystarczy do potwierdzenia danych osobowych. Później kłamałem mówiąc, że nie mam dowodu osobistego przy sobie i przy próbie przeszukania mnie w końcu dałem policji swój dowód osobisty a odnośnie alkoholu to zdążyłem wypić tylko pół puszki piwa - piłem go na uboczu osiedla przy boisku raczej w miejscu mało publicznym i w dodatku w nocy.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

waldek123

2005-04-06 16:56:57

jak przyjeles mkk to pozamiatane - mogłeś skorzystać z prawa do odmowy przyjęcia mkk - skutkiem tego byłaby sprawa z sądzie grodzkim ( tam byś dochodził swoich praw - jeżeli czujesz się niesłusznie ukarany )

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.9.2018

  Kto otrzyma nowe paszporty?

  Wszyscy, którzy od 5 listopada br. będą składali wnioski o wydanie paszportu, otrzymają dokument według nowego wzoru. Nowe dokumenty będą lepiej zabezpieczone, a na ich stronach znajdą (...)

 • 21.9.2018

  Jak będą wyglądały nowe dowody osobiste?

  MSWiA skierowało do konsultacji międzyresortowych rozporządzenie dotyczące wzoru graficznego nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Zmianie ulegnie m.in. umiejscowienie danych (...)

 • 6.6.2018

  Paszporty w nowym wydaniu

  Nowe dokumenty będą lepiej zabezpieczone, a na ich stronach znajdą się motywy graficzne związane z obchodzoną w tym roku rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. 

 • 2.4.2012

  Prawo złożenia wniosku o zachowanie w tajemnicy okoliczności umożliwiających ujawnienie tożsamości świadka

  W pewnych wypadkach, gdy np. osobom przesłuchiwanym w postępowaniu karnym lub karnym skarbowym może grozić jakieś niebezpieczeństwo, sąd, a w postępowaniu przygotowawczym prokurator, może wydać (...)

 • 6.12.2004

  Wymień swoje prawo jazdy zanim utraci ważność!

  Z końcem roku stracą ważność prawa jazdy wydawane od 1 stycznia 1984 roku do 30 kwietnia 1993 roku. Wymieniać prawo jazdy można od 1 sierpnia 2000 r. niezależnie od daty ich uzyskania (w praktyce (...)