nie wypowiedziałem umowy oc

Odpowiedzi w temacie (3)

krynty

7.10.2009

Witam. Mam wielki problem. Zakupiłem fiata cinquecento dnia 21 maja. Do 14 września jeździłem na polisie oc poprzedniego właściciela która była zawarta w firmie liberty direct. Gdy kończyło się to oc postanowiłem poszukać dla siebie najlepszej oferty. Ubezpieczyłem pojazd w lin4 jednocześnie nie wiedząc nic na temat wypowiadania umowy. I tak dziś mamy7 października i przyszedł do mnie list w liberty direct. Zadzwoniłem i okazało się że polisa poprzedniego właściciela została przepisana automatycznie na mnie na okres roku. Czy istnieje jakiej wyjście z tej sytuacji aby nie płacić tego drugiego oc? Chciałbym zaznaczyć że mam 19 lat i wysokość składki oc jest duża. W link4 płacę 930 zł, nie wyobrażam sobie zapłacenia drugiej takiej kwoty... Proszę o opinie na ten temat

Nie znalazłeś odpowiedzi?

andrzej_kot

2009-10-07 16:19:23

typowy problem podwójnego oc. http://forsal.pl/artykuly/345483,.html tu jest artykuł traktujący o tym. Wynika na to, że będziesz musiał zapłacić po prostu za dni w których było ważne oc. Na przyszłość pamiętaj, że jeżeli ubezpieczalnia nie dostanie wymówienia umowy, to automatycznie przedłuża ją na następny okres, tak stanowi prawo.

krynty

2009-10-12 18:07:38

skonsultuje się z ludźmi z link4 w którym mam ubezpieczenie.. może oni będą mieli przykład w którym rozwiązał ktoś sprawę w ich agencji ubezpieczeniowej i pomogą mi w rozwiązaniu sytuacji. Bo nie potrafię samemu napisać wniosku o rozwiązanie umowy. Dziś przyszły mi papiery z liberty direct i tam podano wszystkie moje dane oprócz wieku i zniżki, które były podane były podane błędnie. Mam 19 lat a tam było że mam 36 i 60% zniżki. Zapewne to były dane poprzedniego właściciela lecz czemu pod moim nazwiskiem... Teraz by mi wyszła składka 255 zł a co do mojego wieku rzecz niemożliwa.

krynty

2009-10-30 08:17:21

Udało mi się uniknąć płacenia, Napisałem w piśmie że jestem biednym studentem i udało się:) Zamykam temat

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: