e-prawnik.pl Porady prawne

nie zgadzam się z umorzeniem dochodzenia w sprawie kradzieży

Odpowiedzi w temacie (1)

basia2804

6.9.2013

Witam, padłam ofiarą włamania do piwnicy. Skradziono mi pokrowce oraz sprzęty snowboardowe i kilka innych rzeczy o wartości około 3000zł łącznie. Zawiadomiłam policję, nie odnaleziono odcisków palców, obiekt jest monitorowany, więc miałam dostarczyć nagranie w celu ustalenia sprawcy. Obejrzałam całe 30 dni nagrań z kamery skierowanej na schody do piwnicy,znalazłam nagranie na którym widać osoby wynoszące moje pokrowce ze sprzetem z piwnicy na zewnątrz. Odnalazłam również powiązania tych osób z mieszkańcami obiektu ( wspólne wyjścia, odwiedziny w mieszkaniu, rozmowy). Osoby które dokonały kradzieży nie są mieszkańcami tego obiektu i nie są mi znane, do piwnicy wchodzą tylko na noc. Poinformowałam o wszystkim policje, przekazałam nagrania, na których doskonale widać sprawców, przekazałam do kogo chodzili i kiedy(również jest to widoczne na monitoringu). dziś otrzymałam decyzję o umożeniu dochodzenia z powodu nie wykrycia sprawcy. Czy dowody nie są wystarczające? wystarczy wizyta policji u osób, które odwiedzali złodzieje i będą wiedzieli kto to. co robić, aby wznowiono dochodzenie.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

kancelariaw

2014-11-28 15:05:20

Zapraszam na kancelariawinnicki.pl! Nasza kancelaria składa się z doświadczonego i dynamicznego zespołu adwokatów, radców prawnych wywodzących się ze środowiska prawniczego Uniwersytetu Warszawskiego. Jeżeli Twoja sytuacja życiowa jest taka jaka jest, a pomoc prawna jest Ci potrzebna, nie rezygnuj! Już dziś zapraszam do darmowej konsultacji.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Uprawnienie do wystąpienia z zażaleniem na odmowę wszczęcia dochodzenia (śledztwa) lub umorzenie postępowania karnego - dni od dnia doręczenia zaskarżonego postanowienia. podstawa prawna Dz.U.97.89.555 zażalenie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Witam, Chciałam się poradzić odnośnie zaistniałej dziś sytuacji. Będąc w pracy otrzymałam telefon od policjanta, żebym przyjechała po syna, gdyż przyłapano go na kradzieży w sklepie biedronka. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam mam pytanie do kogoś kto się orientuję w temacie. Kiedyś byłem skazany na 2 lata za rozbój. Teraz podwineła mi się noga za przestępstwo 278 1kk i 64 1kk. Zaznaczę że to kradzież, lecz (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 19 odpowiedzi)

 • Witam wszystkich. A więc chodzi o przestępstwo kradzieży. Sytuacja wygląda następująco. Rok temu nabyłem użytki rolne (łąki) od agencji nieruchomości rolnych. Od dłuższego czasu tymi użytkami (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • odwieszenie dochodzenia a pobyt w aś Witam, prosiłbym o pomoc i odpowiedź na pytanie Jako pokrzywdzony otrzymałem rok temu postanowienie o zawieszeniu dochodzenia ze względu na nieznane miejsce (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)