nie zgadzam się z umorzeniem dochodzenia w sprawie kradzieży

Odpowiedzi w temacie (1)

basia2804

6.9.2013

Witam, padłam ofiarą włamania do piwnicy. Skradziono mi pokrowce oraz sprzęty snowboardowe i kilka innych rzeczy o wartości około 3000zł łącznie. Zawiadomiłam policję, nie odnaleziono odcisków palców, obiekt jest monitorowany, więc miałam dostarczyć nagranie w celu ustalenia sprawcy. Obejrzałam całe 30 dni nagrań z kamery skierowanej na schody do piwnicy,znalazłam nagranie na którym widać osoby wynoszące moje pokrowce ze sprzetem z piwnicy na zewnątrz. Odnalazłam również powiązania tych osób z mieszkańcami obiektu ( wspólne wyjścia, odwiedziny w mieszkaniu, rozmowy). Osoby które dokonały kradzieży nie są mieszkańcami tego obiektu i nie są mi znane, do piwnicy wchodzą tylko na noc. Poinformowałam o wszystkim policje, przekazałam nagrania, na których doskonale widać sprawców, przekazałam do kogo chodzili i kiedy(również jest to widoczne na monitoringu). dziś otrzymałam decyzję o umożeniu dochodzenia z powodu nie wykrycia sprawcy. Czy dowody nie są wystarczające? wystarczy wizyta policji u osób, które odwiedzali złodzieje i będą wiedzieli kto to. co robić, aby wznowiono dochodzenie.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

kancelariaw

2014-11-28 15:05:20

Zapraszam na kancelariawinnicki.pl! Nasza kancelaria składa się z doświadczonego i dynamicznego zespołu adwokatów, radców prawnych wywodzących się ze środowiska prawniczego Uniwersytetu Warszawskiego. Jeżeli Twoja sytuacja życiowa jest taka jaka jest, a pomoc prawna jest Ci potrzebna, nie rezygnuj! Już dziś zapraszam do darmowej konsultacji.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.6.2017

  Skuteczne karanie za drobne kradzieże?

  Do konsultacji i uzgodnień międzyresortowych trafił przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości projekt ustawy, która ma pozwolić skutecznie walczyć z plagą „drobnych” kradzieży, (...)

 • 22.11.2011

  Warunki zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów strat w majątku firmy

  Przy prowadzeniu działalności gospodarczej często dochodzi do strat w majątku firmy z powodu np. kradzieży, czy też pożaru. W niniejszym opracowaniu wyjaśnimy kilka wątpliwości, jakie w takim (...)

 • 15.7.2017

  Czym jest sprawstwo kierownicze? Rodzaje sprawstwa.

  Np. znachorowi, który doprowadził do śmierci półrocznego dziecka, prokuratura zarzuca sprawstwo kierownicze w nieumyślnym doprowadzeniu do śmierci. Czy jednak w tym przypadku rzeczywiście (...)

 • 15.9.2018

  Więcej czasu na zapłatę mandatu i inne zmiany w wykroczeniach

  Nowelizacja ustawy – Kodeks wykroczeń oraz niektórych innych ustaw ma wprowadzić wiele korzystnych zmian i usprawnić wymiar sprawiedliwości. M.in. określa na poziomie 500 zł stały (...)

 • 7.5.2018

  Zmiany w Kodeksie wykroczeń

  Nowelizacja dotyczy zmiany dwóch przepisów Kodeksu wykroczeń, które w obecnym brzmieniu nie spełniają zasady prawidłowej legislacji wskazanej w art. 2 Konstytucji RP. Ustawa (...)