e-prawnik.pl Porady prawne

Niepoprawne dane w pit 37

Odpowiedzi w temacie ()

sundl

15.2.2013

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Z góry przepraszam za dział, w którym umieściłem zapytanie, ale nie znalazłem innego, do którego pasowałoby pytanie. Mam nadzieję, że nie sprawię moderatorom kłopotów. Problem jest skomplikowany. Postaram się go przedstawić. Mam problem związany z pitem 11 złożonym w 2012 za rok 2011. Jestem zameldowany i tym samym zarejestrowany w urzędzie miasta X. Od roku 2011 mieszkam w mieście Y, ale nie składałem nowych papierów potrzebnych do wydania nowego nip. Cały czas jestem zarejestrowany w urzędzie miasta X. Dodatkowo założyłem działalność w roku 2011 w mieście Y. W lutym 2012 dostałem pit 11 z danymi urzędu miasta X. Przekazałem ten pit 11 wraz z informacją o dochodach znajomej księgowej. Ta z kolei w picie 37 wpisała dane urzędu skarbowego z miasta Y (czyli inny od tego, który widnieje w picie 11). Później ten pit złożyła za mnie w urzędzie wpisanym w picie 37. Teraz przeglądając kopię podpisaną przez urzędnika zobaczyłem błędną nazwę urzędu skarbowego... Szok i żal do siebie, że tego nie sprawdziłem. Jako identyfikator podatkowy podatnika zaznaczony został pesel. Moje pytanie jest takie: czy urzędy mogą sobie przekazywać zeznania podatkowe bazując na numerze identyfikatora podatkowego czy teraz pozostaje mi czekać na pismo z urzędu?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • PIT 37 instrukcja !!! Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część wstępna pit 37 formularz, (...) czytaj dalej»

  • Ulga dla młodych - bez podatku a rozliczenie pit37 Jeśli nie złożyłem oświadczenia w 2019 roku i pracoadawca na umowie o pracę wpłacał podatek, (pracowałem od sierpnia przez 3 miesiace kolejne (...) czytaj dalej»