Odchodzę z pracy i chcą mi zabrać ostatnią pensję!!

Odpowiedzi w temacie (2)

aloizy30

8.12.2010

Dwa lata temu firma opłaciła mi kurs na wózek widłowy od tej pory byłem jedynym w pracy, który miał takie uprawnienia. Teraz po 2 latach chce odejść z pracy ale szef karze mi zapłacić za ten kurs! Według mnie przez te 2 lata już dawno go odpracowałem i pracodawca nie ma prawa kazać mi za niego płacić.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

seba33

2010-12-08 15:39:41

Pracodawca nie może sobie potrącać z wynagrodzenia według własnego widzimisię. Art. 87 KP zawiera katalog sytuacji uzasadniających potrącenia, art. 91 § 1 normę prawną, a art. 282 § 1 pkt 1 zawiera odpowiedzialność karną za bezpodstawne potrącenia.

sabina_55

2010-12-08 15:40:48

To zależy czy Pan podpisywał oświadczenie, że przez x lat jeśli się Pan zwolni to musi zapłacić za kurs.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

NA SKÓTY