Odstąpienie od umowy ustnej o dzieło

Odpowiedzi w temacie (3)

copywriterka

23.9.2016

Dzień Dobry, pod koniec sierpnia nawiązałam współpracę z pewną firmą. Jedyne ustalenia, jakich dokonaliśmy to, że napiszę 20 tekstów miesięcznie. Nie było żadnych ustaleń dotyczących terminów. Przesłałam pierwsze teksty i nie dostałam żadnej odpowiedzi. Następnie ponad tygodni otrzymałam maila z pretensjami, dlaczego nie przesyłam tekstów. Umówiliśmy się kilka kolejnych wyślę pod koniec tygodnia. Niestety, nie zdążyłam i poniedziałek otrzymałam maila, że firma ma podpisane umowy z klientami i za opóźnienie płacą kary, które mogą nałożyć na mnie. Wówczas chciałam zrezygnować ze zlecenia, ale otrzymałam informacje, że dotyczą mnie ustalenia ustne. 10 września miałam otrzymać do podpisania umowę o dzieło, której nadal nie otrzymałam. Jest jeszcze jeden problem, najpierw wysyłam tematy do akceptacji, po czym na zaakceptowane piszę teksty, dostaję je do poprawy, a gdy już są poprawione nagle ktoś bez żadnych konkretnych powodów z niektórych rezygnuje. Nie mam czasu na użeranie się z tą firmą, tym bardziej, że stawki są dość niskie. Jak mogę zrezygnować z tego zlecenia?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

JJKancelaria

2016-09-23 17:27:46

Nie było ustaleń co do tego przez jaki okres czasu ma obowiązywać umowa? Nawet ustnych? Czy może źle zrozumiałem i chodziło o "jednorazowe zlecenie", polegające na napisaniu w ciągu miesiąca tych 20 tekstów?

copywriterka

2016-09-26 11:47:54

Nie było ustaleń na jaki okres czasu obowiązuje umowa. Jednak ze względu na to, że co chwilę zmieniają się warunki, chciałam zrezygnować ze zlecenia, a firma nie chce się zgodzić ze względu na umowę ustną. Jedyne co zostało ustalone to 20 tekstów miesięcznie i cena za jeden tekst. Czy to wystarcza, żeby uznać ustalenia za wiążącą umowę ustną, której nie można rozwiązać?

JJKancelaria

2016-09-26 21:21:41

Niewątpliwie umowa ustna została zawarta i jest wiążąca. Ale można ją oczywiście wypowiedzieć. Nie zagłębiając się w szczegóły i uzasadnienie prawne - zalecałbym wypowiedzieć tę umowę na piśmie z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 4.9.2018

  Odstąpienie od umowy o dzieło po upływie terminu do jego wykonania

  Zawierając umowę o dzieło Przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a Zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. Często może dojść do sytuacji, iż upłynął (...)

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 29.9.2017

  Kiedy umowa o dzieło się kończy?

  Stosunek prawny dzieła wygasa przede wszystkim: z chwilą odebrania dzieła przez zamawiającego, w wyniku jednostronnego odstąpienia od umowy z określonych prawnie przyczyn lub wskutek umownego rozwiązania (...)

 • 14.7.2018

  Umowa o dzieło , Na czym polega i jak zawrzeć umowę o dzieło?

  Przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. Jest to umowa wzajemna. Dzieło może mieć zarówno (...)

 • 4.2.2015

  Nowe przepisy konsumenckie - co się zmieniło

  Nowe przepisy konsumenckie nakładają kolejne obowiązki na sprzedawców handlujących online. Sprawdź, jakie udogodnienia czekają na konsumentów.