Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odpowiedzi w temacie (107)

jakobi2k alimenty.pl

25.3.2008

Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła ja na poczatku ubiegłego roku ale nie stawiała sie na sprawy i były one odraczane.Ja na przed ostatniej sprawie która odbyła sie bez obecnosci mojej byłej kobiety przedstawiłem sądowi wszystkie dokumenty moje zarobki a także zobowiązania które musze spłaci oraz to że mam na utrzymaniu żone która jest obecnie bez pracy i ja jestem jedynym żywicielem rodziny natomiast moja była przebywa za granica i ma dużo wieksze zarobki odemnie a mimo to na sprawie która odbyła sie tego roku w marcu sąd przysądził na rzecz mojej córki po 300 złotych miesiecznie a także nakazał mi zapłacić alimenty za rok do tyłu czyli ponad 3000 tyś złotych.Nie jestem w stanie na dzien dzisiejszy zapłacic takiej kwoty,prosze mi powiedzieć czy istnieje możliwość odwołania sie od tego wyroku sądowego.A także jakie mam szanse na to żeby sąd pozytywnie rozpatrzył mój wniosek.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

-

2001-11-30 00:00:00

CZy jest możliwe abym zasądzenie alimentów (ich podwyższenie) odbyło sie bez mojego udziału. tzn. nie otrzymałem żadnego zawiadomienia z sądu. O ich podwyższeniu dowiedziałem się z pisma o konieczności zapłaceni kosztów postępowania sądowego. Obecnie jestem bez pracy i prawa do zasiłku dla bezrobotnych. W międzyczasie urodził mi się syn z drugiego związku ( niezalegalizowanego) Czy moge skutecznie starac się o obniżenie alimentów? Czy sąd zwolni mnie z kosztów sądowych? POMOCY
(Martin)

Kotlet

2001-12-02 00:59:48

Sąd musi cię prawidłowo zawiadomić o terminie rozprawy, może zatem nie odbierałeś korespondencji? Jeżeli nie odbierałeś, to p 2-krotnym awizowaniu sąd pozostawił w aktach pismo ze skutkiem doręczenia i wtedy nic się nie da zrobić. Jeżeli jednak doręczenie nie było prawidłowe, to możesz złożyć skargę na wznowienie postępowania z uwagi na to, że strona była pozbawiona możliwości obrony swoich spraw. Sprawdź zatem w aktach sądowych jak to było z tym doręczeniem.

Ius alimenty.pl

2008-03-26 00:42:32

Oczywiscie,ze jest mozliwosc apelacji, gdyz jest to prawo konstytucyjne, przyslugujace kazdemu. Nie wiem kiedy sprawa sie odbyla, bo jesli uplynal termin to wyrok sie juz uprawomocnil i nie ma mozliwosci odwolania. Sprawa wyglada tak, po ogloszeniu przez sad wyroku ma Pan 7 dni na zlozenie wniosku do sadu o dostarczenie Panu wyroku wraz z uzasadnieniem. Po dostarczeniu wyroku z uzasadnieniem ma Pan 14 dni na sporzadzenie apelacji do sadu wyzszej instancji. Apelacja jest wnoszona za posrednictwem sadu, ktory wyrok wydal. Jesli Pan nie wystapi o uzasadnienie wyroku, po 21 dniach od jego ogloszenia wyrok staje sie prawomocny i nie moze Pan juz go zaskarzyc. Na pewno to pouczenie podal Panu sad po ogloszeniu wyroku:) Jesli nie jest Pan w stanie zaplacic, a wyrok jest prawomocny, do sprawy moze wejsc komornik i przeprowadzic egzekucje. Trudno powiedziec nie znajac szczegolow sprawy, czy ma Pan szanse, aby apelacja okazala sie skuteczna...

JUSTI4983 alimenty.pl

2008-03-26 17:14:39

WIESZ BYS SIE WSYDZIL PISAC!!! O TAKICH RZECZACH ZE NIE STAC CIE NA ZAPLACENIE ALIMENTOW!!!TO JEST TWOJE DZIECKO I MASZ OBOWIĄZEK PŁACENIA NA SWOJĄ LATOROŚL!!!DO CZASU AZ ZAKOŃCZY SWOJĄ EDUKACJE!!!JESTEŚ NIE ODPOWIEDZIALNY I BRAK MI KRYTYKI NA CIEBIE!!! PAMIĘTAJ DZIECKO NIE WZIĘLO SIE SAME NA ŚWIAT!!!A TY MOJ DROGI JESTEŚ JEGO OJCEM I TAK ZOSTANIE DO KOŃCA ZYCIA!!!

jakobi2k alimenty.pl

2008-03-27 08:37:34

Dziekuje za pierwsza odpowiedz. A za druga to najpierw radze wczytac sie dobrze w tekst który mówi że chce płacic ale nie każdego stac na takie alimenty trzeba patrzec tez na ta druga strone niewiem czy cie ojciec opuscił czy co ale nie znasz szczegółów sprawy i niemasz prawa mnie osadzac jak prosiłe o porade a nie o ocene a to różnica jakbym prosił o morale to bym poszedł do kościoła.Dziekuje.

JUSTI4983 alimenty.pl

2008-03-27 13:29:52

BYLO TRZEBA POMYŚLEĆ PRĘDZEJ ,A NIE TERAZ!!! JAK CI SIE PALI GRUNT POD NOGAM MÓJ DROGI ,BYŁO TREZBA ODKŁADAĆ PIENIĄDZE NA DZIECKO!!!DZIWNE ZE STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE OBECNYCH DZIECI ŻONY!!!!!

ROZŻALONA alimenty.pl

2008-03-28 03:43:49

Dużo winy jest po stronie obu stron-to prawda stara jak świat i nie da się zmienić. Nasze prawo jednak jest nie do końca sprecyzowane.Mówi się,że w tym wszystkim największą ofiarą jest DZIECKO...A czy ktoś np.zastanowił się nad taką sytuacją?-Żonaty facet zdradza żonę,kochankę nie interesuje,że rozbija rodzinę.Z tej zdrady jest dziecko,nielegalny związek jednak się rozpada i mąż wraca do żony.Wydawałoby się,że jest OK. A CO mówi prawo o poszkodowanej żonie i dzieciach z legalnego związku??? DLACZEGO żona nie ma prawa wiedzieć o alimentach? Dlaczego sąd nie wzywa także żony na taką rozprawę? Nikogo nie interesuje-czy żona ma za co żyć i utrzymać swoje dzieci (nie mówiąc o krzywdach,jakie poniosła z tego powodu). Wszyscy się litują nad samotnymi matkami-a one same nadstawiają d,,,A potem płaczą !!!! A GDZIE JEST PRAWO DLA DZIECI Z LEGALNEGO ZWIĄZKU ????? W Polsce jest pod tym względem bezprawie i nie ma do kogo się zwrócić-brak takich instytucji,które pomagałyby POSZKODOWANYM ŻONOM.

ROZŻALONA alimenty.pl

2008-03-28 03:55:22

DLACZEGO zdradzone żony nie mają NIC do powiedzenia w takiej sprawie? Przecież to je też dotyczy! I to one jako drugie po dziecku są też poszkodowane (nie mówiąc o dzieciach z legalnego związku,które w ogóle nie mogą się wypowiedzieć a chcą mieć ojca przy sobie). Pewnie-najłatwiej powiedzieć-rozwieść się-ale to nie zawsze jest dobre rozwiązanie.

ROZŻALONA alimenty.pl

2008-03-28 03:56:11

DLACZEGO zdradzone żony nie mają NIC do powiedzenia w takiej sprawie? Przecież to je też dotyczy! I to one jako drugie po dziecku są też poszkodowane (nie mówiąc o dzieciach z legalnego związku,które w ogóle nie mogą się wypowiedzieć a chcą mieć ojca przy sobie). Pewnie-najłatwiej powiedzieć-rozwieść się-ale to nie zawsze jest dobre rozwiązanie.

ROZŻALONA alimenty.pl

2008-03-28 04:05:00

Była kochanka bardzo szybko wychodzi za mąż za następnego frajera.A alimenty bierze od ojca dziecka bo twierdzi,że ma za mało pieniędzy na życie.No i wszyscy litują się nad nią-jakaż też ona biedna.A ona sama krzywdzi swoje dziecko-postępując w ten sposób i wszystkich,których to dotyczy.TAKIE kobiety trzeba karać a nie litować się nad nimi.One robią to świadomie DLA PIENIĘDZY - taka jest prawda!!!

ROZŻALONA alimenty.pl

2008-03-28 04:20:37

Jeżeli matka dziecka wychodzi za mąż za innego człowieka,a on daje temu dziecku swoje nazwisko-czy w takim razie nie powinien on też łożyć na nie? Czy ojciec musi płacić nadal alimenty skoro nie ma kontaktu z dzieckiem? Proszę o wyjaśnienie.

Maria alimenty.pl

2008-03-29 18:04:11

Piszę w imieniu brata. Od 1998 mój brat ma zasądzone alimenty na żonę, gdyż przedstawiła zaświadczenie od prywatnego lekarza, że nie może pracować, jednak gdy starała się o rentę komisja lekarska ZUS uznała ,że nadaje się do pracy. W miesiąc po przyznaniu alimentów dokonali rozdzielności majątkowej. Od ponad 10 lat nie ma wspólnoty majątkowej, czy nadal musi płacić na nią alimenty? I drugie pytanie. Od ponad 4 lat nie mieszkają razem,nie mają rozwodu , ani oficjalnie uznanej separacji. Bratowa mieszka z konkubentem (żonatym), brat chce złożyć pozew o rozwód i o zniesienie na nią alimentów czy ma na to jakieś szansę . Nadmieniam, że bratowa leczy się od 15 lat na depresję, gdyż uważa, że jest na nią chora jednak 3 miesiące temu jej lekarz wyrzucił ją ze szpitala, gdyż nie chciała się leczyć wcześniej przez 2 tygodnie nie brała leków i nić jej nie dolegało. Będę wdzięczna za wszelkie wyjaśnienia.

KATRINA alimenty.pl

2008-03-31 16:50:39

CHCE SIE DOWIEDZIEC JAK ODBYWA SIE ZAKLADANIE ALIMENTOW NA PODSTAWIE UGODY I POROZUMIENIA NOTARIALNEGO JAK POWINIEN WYGLADAC TAKI PAPIER SPISANY U NOTARIUSZA Z DEKLARACJA OJCA PLACENIA NA DZIECKO

dawid alimenty.pl

2008-04-07 16:37:09

sluchaj kolezanko-materialistko,bo inaczej nie mozna cie nazwac.kazdy ojciec powinien placic na dziecko,ale nie kazdego czlowieka stac placic tyle ile zada matka dziecka.z drugiej strony chcecie tylko pieniedzy w gotowce.a dlaczego nie chcecie w innej formie,np:wplacajac dziecku na fundusz pieniezny lub wykupojac polise ubezpieczeniowa i wpacajac na nia przez 20 lat.dobry start dla dziecka.dlaczego tego nie chcecie?prosta odpowiedz...bo zyjecie z naszych pieniedzy!!!! nic dodac nic ujac

JUSTI4983 alimenty.pl

2008-04-07 21:52:16

DAWID CO TY NAPISALES JESTEM W SZOKU NAPRAWDE MOZNA POZYC RAZEM Z DZIECKIEM JAK OJCIEC PLACI 300 ZL MIESIACZNIE WEZ SIE LEPIEJ OBUDZ ZE SNU ZIMOWEGO BO JUZ WIOSNA.

FORTECA alimenty.pl

2008-04-08 16:13:44

ALE JAJCARZE...CHI CHI..NIESTETY TE SPRAWY BYWAJA BARDZIEJ SKOMPLIKOWANE - MOIM ZDANIEM JAKKOLWIEK JEST - SĄDY POWINNY SPRAWOWAĆ KONTROLĘ NAD WYWIĄZYWANIM SIĘ STRON Z ZASĄDZONEGO WYROKU. - Z CALĄ PEWNOŚCIA BYŁOBY MNIE CHAMSTWA I ZŁODZIEJSTWA PO KAŻDEJ ZE STRON.. PONADTO W KWESTI CZY ALIMENTY SĄ ZA MAŁE - ZAWSZE MOŻNA ODDAĆ DZIECKO DRUGIEMU RODZICOWI I SAMEMU MIEĆ GEST I PŁACIĆ TYLE ILE SAMEMU BY SIĘ ŻĄDAŁO - BBO PRZECIEŻ RODZICE WOBEC DZIECKA MAJĄ RÓWNE PRAWA I OBOWIĄZKI CZYŻ NIE MIŁI PANOWIE III PANIE !

Jozinzbazin alimenty.pl

2008-04-09 13:51:15

Głupie krowy. Macie klapy na oczach. W głowie Wam się nie mieści że baba tez może zdradzać i zostawić dzieci.

Majka alimenty.pl

2008-04-14 14:59:43

Brawo Justi.popieram.300 zł to na caritas

jakobi2k alimenty.pl

2008-04-14 19:37:03

Sadze ze nie jeden Tata dalby nawet i 2000zl ale wiekszasc zarabia 1000zl a i jeszcze jedno nie kazdy ojciec ucieka od "ojcostwa" , wiec zostawcie chlopaka w spokoju, poprostu alimenty nie sa racjonalne do rzeczywistych wynagrodzen "Taki kraj" i tlumaczenie ze jak zrobil to niech placi to poprostu chec zemsty (sam nie zrobil) bo jak nie zaplaci to pójdzie do wiezienia Apropos [b]JUSTI[/b] napisalas "DAWID CO TY NAPISALES JESTEM W SZOKU NAPRAWDE MOZNA POZYC RAZEM Z DZIECKIEM JAK OJCIEC PLACI 300 ZL MIESIACZNIE WEZ SIE LEPIEJ OBUDZ ZE SNU ZIMOWEGO BO JUZ WIOSNA." Ojciec nie placi na twoje zycie razem z dzieckiem tylko na dziecko a i widze ze szybko oceniasz sytuacje innych(3 post)

JUSTI4983 alimenty.pl

2008-04-14 23:22:06

JAKOBIK AKURAT MUSZE WYZNAC PRAWDE ALIMENTY KTORE DOSTAJE NA SYNA JEST TO 400 ZŁ. POZA TYM JA PRACUJE I BARDZO DOBRZE ZARABIAM!!! I ZYJE MI SIE TEZ DOBRZE!!! I AKURAT NA DZIEN DZISIEJSZY NIE MUSZE SIE MARTWIC CZY MAM ZAPLACONE ALIMENTY NA SYNA CZY TEZ NIE!!!SPRAWIEDLIWOSC TATUSIOW CZY MATEK KIEDYS ICH DOPADNIE!!! TYLKO CHODZI MI O SPRAWIEDLIWOSC!!!BO PAMIETAJ ZE TWOJA BYLA EXS MOZE TOBIE ODDAC DZIECI I TEZ BEDZIESZ ZLY JAK NIE BEDZIE CI PLACIC!!!!! I ZOBACZYMY CO BYS WTEDY ZROBIL W TEJ SYTUACJI!!!!NA PEWNO BYS BYL ROZGORYCZONY I PLUL SIE I WBIJAL SOBIE DO GLOWY DLACZEGO???!!! MI ONA NIE PLACIE!!! WIEM ZE MAM RACJE!! POZDRAWIAM.

smerfetka990 alimenty.pl

2008-04-16 22:16:01

Niedawno mialam sprawe o alimety z ojcem corki, Jest to czlowiek nie odpowiedzialny (nie jestem z nim od 4 lat) pod plywem alkoholu chce widywac corke , nie łozył na nia przez 4 lata ani zlotowki ze dwa razy w ciagu 4 lat kupil jej jakies prezety i dal 100 zl.Sad przyznal mi na nia 350 zl, ale ten dupek odwolal sie od wyroku czy Sad moze mi zabrac alimety na corke????

Ania alimenty.pl

2008-04-17 00:04:00

Smerfetko zabrać Ci nie może.może złożył o zmniejszenie?????

kari alimenty.pl

2008-04-23 22:09:28

Do Dawidka czlowieku..co ty chrzanisz o polisach ubezpieczeniowych..na takie rzeczy to mozna przeznaczyc pieniadze z komuni swietej ,chrztu badz innych uroczystosci..pieniadze z alimentow sa przeznaczane na biezace wydatki DZIECKA! a jest ich sporo..pamietaj tez ze sad bierze pod uwage mozliwosci pozwanego i najczesciej do rak kobiety trafia 300 zl a ona w samej aptece zostawi z 60 zl..moze trafiles na taka co lezy do gory brzuchem ale wiekszosc z matek zapierdala coby utrzymac siebie i dziecko..a jezeli tak nie jest to albo nie stac ja na opiekunke 600-1000zl,badz nie ma miejsc w zlobku..ogarnij sie troche

do kari alimenty.pl

2008-04-24 00:25:08

Matki same wychowujące dzieci mają pomoc z opieki społecznej-nie prawdą jest że opieka nie pomaga .Dzieci w wieku szkolnym dostają w szkole obiady-dzieci chodzace do przedszkola mają dofinansowanie-opieka daje dotację do mieszkania-itd-itd.Duzo mogę wymieniać co jeszcze obowiązuje matkę samotnie wychowująca dzieci.Jezeli ojciec dziecka placi alimenta na dziecko np 400 zl to drugie 400 zl daje matka -nie powiesz mi ze co miesiąc chodzisz z dzieckiem do lekarza bo jest chore.Są kobiety które mają swoją ambicję dostają alimenta -idą uczciwie do pracy nie prosząc się nikogo o kawałek chleba dla dzieci.Ale dlaczego taka matka ma podjąc pracę jak ma od kogo sciągnąc-niech daje zrobil dzieci to niech płaci frajer.Niech mi nikt nie powie że matki mają zle-Dlatego zgadzam się z Dawidem nie do konca -ale ma rację.

kari alimenty.pl

2008-04-24 09:45:34

widocznie masz bardzo fajne panie w opiece..prawda jest taka ze szybciej pijak sie doprosi niz matka z dzieckiem.. zreszta tutaj kazdy pisze patrzac na swoje wlasne chyba doswadczenia..wiec nie jest obiektywny.. ja poszlam do pracy w trzy tygodnie po porodzie..wracajac zapieprzalam jeszcze w domu..oddawalam pieniadze ..wszystko bylo pol na pol..nawet nie wiedzialam ile zarabia moj byly bo mu ufalam i czcialam robic jakis kwasow..teraz zostalam z dzieckiem bez niczego bo on sw znalazl nowa przyjaciolke..caly czas pracuje..ale nie moge robic tego w pelnym wymiarze godzin bo nie stac mnie na opiekunke a zlobki sa zapelnione..kwota jaka zadam od ojca dziecka to 600 zl..a i tak zostanie zredukowana do 300..biorac pod uwage fakt ze zostalysmy bez mieszkania i meldunku to chyba niewiele..a do lekarza chodze..czesto..dziecko jest alergij\kiem i jest pod opieka neurologa..wiec troszke zrozumienia prosze..

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: