Ojciec nie chce płacić

Odpowiedzi w temacie (0)

Szymekeke

17.10.2018

Witam. Mam problem z moim Ojcem. Pracuje on od 2 lat w Niemczech i od 2 lat bierze na mnie pieniadze tzw. "Kindergelt" czyli pieniadze na dziecko uczace sie. Pół roku temu skończyłem szkołe, technikum. I od pół roku sam sie utrzymuje. Ojciec przestal placic alimenty odrazu gdy skonczylem szkole. Dodam ze opieke nademna miala mama, ale w wieku 16 lat wyjechalem do Gdanska aby tam sie uczyc i miaszkalem sam wiec mama jak i ojciec placili mi alimenty. Reasumujac Ojciec dostawal kinder gelt przez 2 lata na mnie, kwota którą uzbieral moim kosztem wynosi okolo 17 tys zł. Powiedzialem mu że rządam zwrotu tych pieniędzy, niestety on sie na to nie godzi bo mowi ze placil na mnie alimenty, że podliczy wszystkie moje nieplanowane wydatki jak dentysa czy naprawa laptopa czy jakie kolwiek obciażenie finansowe z mojej strony. Czy ma on takie prawo ? Jaką mam szanse odzyskac te pieniądze? Potrzebuje paru twardych argumentow, zeby mu przetłumaczyć ze to nie on wymysla prawo.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.3.2015

  Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)

 • 12.11.2012

  Urlop wychowawczy - zasady przyznawania

  Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wysokości od 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie i 31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, (...)

 • 26.10.2018

  Dla kogo rodzicielskie świadczenie uzupełniające, tzw. „Mama 4+”?

  Celem projektu jest zapewnienie podstawowych środków na utrzymanie dla osób, które zrezygnowały z pracy lub jej nie podjęły ze względu na wychowywanie co najmniej czwórki (...)

 • 23.10.2017

  Jak uznać ojcostwo w urzędzie stanu cywilnego?

  Nie masz ślubu z kobietą, która urodzi lub urodziła twoje dziecko? Dziecko urodziło się już po rozwodzie? Sprawdź, co zrobić, żeby formalnie zostać jego ojcem.

 • 8.9.2017

  Urlopy dla rodziców

  Od stycznia do lipca br. z urlopów dla rodziców skorzystało ponad 500 tys. osób w tym 402 tys. kobiet i 97,3 tys. mężczyzn. To ponad 20 tys. więcej niż w analogicznym okresie (...)