e-prawnik.pl Porady prawne

podatek za allegro.

Odpowiedzi w temacie (2)

bizzzz

23.10.2012

Czy za jednorazowy zysk za sprzedaż przedmiotu na allegro o wartości powyżej 2 tys. zł. trzeba odprowadzić podatek?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

sadogado

2012-10-23 18:34:28

Tak, PCC + deklaracja (ja bym tutaj zadała jeszcze może dwa pytania bo jak to w przepisach nic nie jest jednoznaczne). Najlepiej powie ci urzędnik w US na informacji i wtedy dopyta się reszty (zysk?jak długo miałeś tą rzecz?)

majekaa

2012-10-24 09:08:00

Podatek wyniesie 2% wartości o ile była to twoja rzecz, którą miałeś dłużej niż 6 miesiecy.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Witam, sprzedaję na allegro rowery, które sprowadzam z niemiec i holandii, sam je reperuję i przygotowuję do odbioru. nie prowadzę działalności gospodarczej, zajmuję się tym po godzinach mojej (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Jeśli posiadasz je od 1,5 roku i nie prowadzisz żadnego sklepu zajmującego się sprzedaża na allegro, to podatku płacić nie trzeba. czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Sprowadzanie towaru z Chin przez internet to mało bezpieczny pomysł na biznes, nie lepiej wynająć jakiegoś pośrednika, słyszałem, że accbiznes-chiny.pl to dobry pośrednik. czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Nie splacilem 5 tysięcy złotych które zostało mi rozłożone na rok na raty. Minął rok przyszło pismo ze odwołuje sąd rozłożenia ale nawet nie ma czegoś w stylu w ile mam to spłacić? Pieniądze (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Czy ktoś się orientuje w sprawach allegro mam taki problem ze musiałem sytuację nieciekawym chodzi o telefony które sprzedałem ale niewyslalem , allegro wyplacilo rekompensate kupującym ja pisałem (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)