Podstawa odwołania - samowola

Odpowiedzi w temacie (0)

Thellin

29.3.2017

Witam, Postaram się jak najprościej przedstawić moją sprawę :) Jestem właścicielem budynku w którym dawny właściciel kilkadziesiąt lat temu - wykuł okna bez żadnego pozwolenia (samowola). Nikt się tym nie zainteresował. Dostałem ostatnio od powiatowego inspektora nadzoru budowlanego nakaz zamurowania ich - skierowany DO MNIE, argumentowany samowolą. Nie ukrywam, że chciałbym się odwołać. Byłbym wdzięczny, gdyby ktokolwiek mógł mi podać podstawy prawne, artykuły, "zasiedzenia" - na które mógłbym się powołać. Czy moje odwołanie ma jakikolwiek sens? Z góry dziękuję za wszelką pomoc! :)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 2.4.2015

  Odwołanie od decyzji - Jak napisać i w jakim terminie?

  Odwołanie jest środkiem zaskarżenia przysługującym stronie na decyzję wydaną w pierwszej instancji przez organ administracji publicznej, a także inny organ lub podmiot, który na mocy prawa (...)

 • 8.7.2019

  Postępowanie odwoławcze w sprawie emerytury lub renty

  Jeżeli nie zgadzasz się z decyzją ZUS w sprawie emerytury lub renty, możesz się od niej odwołać. Dowiedz się jak złożyć odwołanie i jak wygląda postępowanie odwoławcze.

 • 14.9.2018

  Darowizna - czyli jak coś komuś podarować...

  Jak zawrzeć umowę darowizny, żeby była ona skuteczna. Kiedy i z jakich przyczyn można odwołać darowiznę? Czy w umowie darowizny można obdarowanego do czegoś zobowiązać i jakie to rodzi konsekwencje? (...)

 • 11.1.2014

  Odwołanie od decyzji i zażalenie na postanowienie w postępowaniu podatkowym

  Postępowanie podatkowe jest dwuinstancyjne, co oznacza iż stronie przysługuje odwołanie od decyzji wydanej w pierwszej instancji. Ogólną zasadą jest, że odwołanie rozpatruje organ wyższego (...)

 • 29.2.2012

  Sposoby odwołania testamentu

  Testament jest czynnością prawną, która wywołuje przewidziane prawem skutki dopiero z chwilą śmieci osoby dokonującej tej czynności. Stąd dopuszczalność odwołania testamentu przez spadkodawcę (...)