Podstawa odwołania - samowola

Odpowiedzi w temacie (0)

Thellin

29.3.2017

Witam, Postaram się jak najprościej przedstawić moją sprawę :) Jestem właścicielem budynku w którym dawny właściciel kilkadziesiąt lat temu - wykuł okna bez żadnego pozwolenia (samowola). Nikt się tym nie zainteresował. Dostałem ostatnio od powiatowego inspektora nadzoru budowlanego nakaz zamurowania ich - skierowany DO MNIE, argumentowany samowolą. Nie ukrywam, że chciałbym się odwołać. Byłbym wdzięczny, gdyby ktokolwiek mógł mi podać podstawy prawne, artykuły, "zasiedzenia" - na które mógłbym się powołać. Czy moje odwołanie ma jakikolwiek sens? Z góry dziękuję za wszelką pomoc! :)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 11.1.2014

  Odwołanie od decyzji i zażalenie na postanowienie w postępowaniu podatkowym

  Postępowanie podatkowe jest dwuinstancyjne, co oznacza iż stronie przysługuje odwołanie od decyzji wydanej w pierwszej instancji. Ogólną zasadą jest, że odwołanie rozpatruje organ wyższego (...)

 • 29.2.2012

  Sposoby odwołania testamentu

  Testament jest czynnością prawną, która wywołuje przewidziane prawem skutki dopiero z chwilą śmieci osoby dokonującej tej czynności. Stąd dopuszczalność odwołania testamentu przez spadkodawcę (...)

 • 15.10.2004

  Sądowa kontrola decyzji i postanowień wydawanych przez Prezesa UOKiK

  Postępowanie w sprawach praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów, w sprawach praktyk ograniczających konkurencję oraz w sprawach koncentracji przedsiębiorców prowadzone przed Prezesem (...)

 • 6.5.2010

  Samowola budowlana

  Istnieje kilka możliwości naruszenia przepisów dotyczących budowania obiektów i przeprowadzania robót budowlanych. Na wybudowanie większości obiektów należy mieć pozwolenie właściwego organu. (...)

 • 23.3.2018

  Odwołanie od decyzji dyrektora urzędu kontroli skarbowej

  Dla podmiotu niemającego siedziby w Polsce, który w dniu rozpoczęcia postępowania kontrolnego był zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług w Polsce, a który przestał (...)