Forum prawne

Postępowanie nakazowe odrzucenie pozwu - forum prawne

Witam!

Piszę z prośbą o wyjaśnienie dalszych kroków postępowania w sprawie o wydanie nakazu zapłaty dla dłużnika za nieopłacony towar. Jest to dość istotny temat ponieważ wszystkie artykuły dostępne w internecie odnoszą się do przebiegu postępowania a próżno szukać informacji o tym co zrobić w razie niepowodzenia. Mój problem wygląda następująco: pozew został złożony w postępowaniu nakazowym. Pojawił się jednak mały błąd. Pozew został odrzucony ponieważ jako powoda w miejsce osób fizycznych wspólników spółki cywilnej wskazano spółkę cywilną która nie ma przyznanej zdolności sądowej, zdolności procesowej. Jakie w związku z tym mam podjąć dalsze kroki? Złożyć pozew ponownie? Co z dokumentacją dołączoną do odrzuconego pozwu?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

2015.11.19 10:19:51

Odpowiedzi w temacie: Postępowanie nakazowe odrzucenie pozwu (4)

Witam,
mieliśmy podobny kłopot. Całe szczęście spotkaliśmy się z bardzo dobrym adwokatem P.Mec. P. Kaźmierczak.
krs-adwokaci.pl

Proszę się skontaktować ona znajdzie dla Państwa odpowiednie rozwiązanie nie zagłębiając się w szczegóły.....

4M

2015.11.23 13:16:40

Sz.P

Uprzejmie proszę o kontakt kancelaria@intrest.com.pl, pomożemy rozwiązać problem.

2015.11.24 12:36:30

Ja osobiście korzystałam z pomocy Pana Karola Kościelnego kancelaria.koscielny@yahoo.com i udało mi się odzyskac pieniądze, wcześniej długo sama walczyłam z dłużnikiem,ale bezskutecznie.

2017.10.20 10:6:24

Niestety tak to jest jak się samemu pisze takie rzeczy. Niby oznaczenie stron w postępowaniu sądowym wydane się oczywiste, to akurat spółka cywilna jest charakterystycznym bytem i należy o tym pamiętać. W tej konkretnej sytuacji chyba najprościej byłoby po prostu ponowić pozew już z prawidłowym oznaczeniem stron. W razie wątpliwości, można sobie wejść na stronę https://deputo.pl i tam poszukać bloga. Z tego co kojarzę, temat był tam omawiany.

2022.7.18 12:42:39

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika