Poświadczenie podpisu

Odpowiedzi w temacie (1)

-

28.10.2003

Witam. Potrzebuję dokonać poświadcznia podpisu na dokumencie w języku angielskim. Mam w związku z tym pytanie - czy konieczne jest uprzednie przetłumaczenie dokumentu na język polski?
(Bartłomiej Bojko)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

piotrek

2003-11-03 00:25:23

Zdaje się że masz dwa wyjścia. Po pierwsze zgłosić się do tłumacza przysięgłego języka angielskiego, który przetłumaczy tekst na polski i potem polski organ uprawniony do potwierdzania, potwierdzo zgodność podpisu z oryginałem (notariusz lub urzędnik USC, sekretarz miasta). Druga ewentualność to bezpośrednio potwierdzenie podpisu na dokumencie angielskim przez polskiego notariusza. Notariusz potwierdza oryginalność podpisu, a nie tekst dokumentu, także nie powinno być problemu. W razie czego tekst pieczęci potwierdzenia możesz dodatkowo przetłumaczyć - dla jasności w kontaktach z brytyjskimi organami urzędowymi.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.4.2017

  Zmiany przy zakładaniu spółki z o.o. przez internet

  Przyjęte przez Sejm zmiany dotyczą stosowania podpisu elektronicznego przy zawieraniu umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez internet oraz składania wniosku o rejestrację (...)

 • 29.4.2017

  Od połowy 2018 roku zwolnienia tylko elektronicznie

  Senat przyjął bez poprawek zmiany ułatwiające wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich. Od połowy 2018 r. zastąpią one całkowicie zwolnienia na drukach papierowych. Jakich zaświadczeń (...)

 • 23.1.2018

  Jak złożyć PIT przez Internet?

  Wysłanie deklaracji podatkowej przez Internet jest najprostszym i najszybszym sposobem złożenia zeznania rocznego PIT za 2017 rok. Można to zrobić bez wychodzenia z domu lub z dowolnego, najwygodniejszego (...)

 • 11.6.2017

  Jaki podpis przy zawiązywaniu przez internet spółek z o.o.?

  Nowelizacja ma na celu wyeliminowanie możliwości korzystania za zwykłego podpisu elektronicznego przy zawiązywaniu spółek z ograniczoną odpowiedzialnością w trybie S-24 (przy wykorzystaniu (...)

 • 27.1.2016

  Testament - Jak sporządzić ważny testament? Kilka uwag o formie

  Rola testamentów w życiu społecznym, zwłaszcza ze względu na funkcję regulującą stosunki majątkowe, jest nie do przeceniania, dlatego ważkim problemem dla ustawodawcy pozostaje określenie (...)