potrzebna szybka pomoc - dopłata do oc za firmę

Odpowiedzi w temacie (0)

Grzechoo21

7.12.2007

witam zawarłem ubezpieczenie OC na samochód prywatny ale za chwilę będzie umowa użyczenia na firmę którą prowadzę i moje pytanie jest następujące: czy muszę ten fakt zgłaszać w PZU i dopłacić do OC? gość z którym zawierałem ubezpieczenie twierdzi że raczej nie bo jak ktoś zmienia miejsce zamieszkania to nie musi o tym fakcie informować i dopłacać do polisy. wie ktoś jak jest w takim przypadku? i drugie pytanie: ponieważ w przypadku ubezpieczenia na firmę składka w pzu mi całkowicie nie odpowiada to czy jest tak samo jak z innymi ubezpieczeniami że mam 30 dni na zerwanie umowy. ewentualnie jest też 7 na zerwanie dowolnej umowy cywilno-prawnej jaką niewątpliwie jest ubezpieczenie OC jak w takim wypadku wygląda procedura?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.10.2018

  Kryterium dochodowe 2018 - Kryteria dochodowe w pomocy społecznej od 1 października 2018 r.

  Rada Ministrów zaproponowała podwyżkę kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń z pomocy społecznej.

 • 16.8.2018

  Fundusze europejskie na start firmy

  Fundusze europejskie dają wiele możliwości uzyskania dofinansowania na założenie swojej firmy. Jeżeli ktoś ma pomysł na biznes, warto postarać się o środki unijne, które pomogą wystartować. (...)

 • 10.6.2018

  „Mieszkanie na start” - nowy pomysł rządu!

  Od początku 2019 roku ma ruszyć system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów (...)

 • 23.7.2010

  Przedłużenie zasiłku chorobowego

  Zdarza się, że pracownik zapadnie na chorobę szczególnie długotrwałą i poważną, a okres trwania niezdolności do pracy takiego pracownika będzie dłuższy od okresu pobierania zasiłku (...)

 • 2.10.2011

  Szybka amortyzacja

  Nowelizacja przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w z 5 marca 2009r r. wprowadziła dla przedsiębiorców możliwość dokonania odpisów amortyzacyjnych o (...)