Problem z dojazdem mimo planu zagospodarowania

Odpowiedzi w temacie (0)

Nestor1989

5.10.2019

Dzień dobry. posiadam działkę, którą podzieliłem na mniejsze działki budowlane i zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego oddałem kawałek pod przyszłą drogę gminną. Identycznie wykonał właściciel działki sąsiadującej. Następny kawałek ziemi, przez który również w planie zagospodarowania ma przebiegać droga jest prywatny (działka juz od lat wydzielona pod drogę) . Podkreślę, że jest to wydzielona działka o rozmiarze dostosowanym do budowy przyszłej drogi. Ta działka łączy się już bezpośrednio z drogą publiczną. W skrócie: Droga publiczna -> działka prywatna z przeznaczeniem na drogę -> działki już gminne z przeznaczeniem na ciągłość tej drogi. Właściciel tej prywatnej działki nie chce dać służebności dojazdu do moich działek budowlanych. Co pownienem zrobić? Czy jest jakiś przepis, który wymusza oddanie służebności, lub kupno tej ziemi przez gminę? Dziękuję i pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.7.2018

  Odblokowane wyodrębnianie mieszkań w starych budynkach

  Będzie łatwiej uzyskać własność lokali mieszkalnych budowanych przed 1995 r. Po uchwaleniu przez obie izby parlamentu nowelizacja ustawy o własności lokali czeka na podpis Prezydenta.

 • 21.6.2019

  Spadek wartości nieruchomości w okresie tzw. luki planistycznej

  22 maja 2019 r. Trybunał Konstytucyjny ogłosił orzeczenie (sygn. SK 22/16) w sprawie skargi konstytucyjnej J. W. dotyczącej obniżenia wartości nieruchomości w okresie tzw. luki planistycznej.

 • 19.8.2018

  Umożliwienie dochodzenia do własności starych lokali mieszkalnych

  Nowelizacja zakłada umożliwienie dochodzenia do własności w wypadku lokali mieszkalnych budowanych przed 1995 r. Ma to zlikwidować lukę prawną, powstałą po wejściu w życie ustawy (...)

 • 22.6.2012

  Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego

  Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części wymaga zgłoszenia właściwego organu. Co to jest zmiana sposobu użytkowania? Czy w razie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego (...)

 • 6.5.2010

  Samowola budowlana

  Istnieje kilka możliwości naruszenia przepisów dotyczących budowania obiektów i przeprowadzania robót budowlanych. Na wybudowanie większości obiektów należy mieć pozwolenie (...)