Problem z sąsiadem parkującym obok

Odpowiedzi w temacie (0)

Sheck

2.1.2018

Witam Mam problem z sąsiadem który parkuje obok mojego samochodu (parking społeczny). Jakiś czas temu zauważyłem że na moim samochodzie zaczeły pojawiać się ślady po drzwiach odpryski, wszystkie na jednej wysokości w podobnym kształcie itp. z tej samej strony z której parkuje sąsiad. Jakieś 2 miesiące temu rozmawiałem z nim, poinformowałem że uszkadza mi samochód i że proszę go żeby uważał. Żadnych pieniędzy od niego nie chciałem (samochód jest raczej stary i nosi ślady użytkowania więc i kwota byłaby niewielka). Przymierzyliśmy jego drzwi do uszkodzeń i rzeczywiście pasowały, przyznał się przeprosił i uznałem sprawę za zamkniętą. Dzisiaj sąsiad stwierdził że on wziął próbkę lakieru z mojego samochodu oddał do ekspertyzy i stwierdził że to nie jest lakier z jego samochodu i że to nie on zrobił mi te odpryski i że nie poczuwa się do winy. Czy jest jakaś szansa na powództwo cywilne w takiej sprawie ? Jak ten temat najlepiej ugryźć ? Z góry dziękuję i pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 13.10.2014

  Nowa ustawa o VAT wciąż sprawia problemy

  Zmiany w ustawie o VAT wciąż przysparzają problemów przedsiębiorcom. Od ich wprowadzenia minęło już sporo czasu, jednak nie wszyscy zainteresowani radzą sobie z ich właściwa interpretacją. (...)

 • 11.1.2005

  W jakich sprawach przeprowadza się ogólnokrajowe referendum?

  Prawo do udziału w referendum mają obywatele Polscy, którzy najpóźniej w dniu referendum ukończyli 18 lat i nie zostali prawomocnym orzeczeniem sądu pozbawieni praw publicznych, ubezwłasnowolnieni (...)

 • 10.2.2015

  Najważniejsze zmiany w prawie podatkowym 2015

  Prowadzisz firmę? Sprawdź najważniejsze zmiany w prawie podatkowym na 2015 rok. 

 • 19.5.2012

  CIT - Podatek dochodowy od osób prawnych

  Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych obowiązania są bez wezwania składać deklarację o wysokości dochodu (lub straty) osiągniętego od początku roku podatkowego i wpłacać na rachunek (...)