Prośba o poradę prawną

Odpowiedzi w temacie (0)

Pola1700

16.4.2018

Witam. Mam pytanie odnośnie przestępstwa z art. 178apar1kk. Wyrokiem nałożonym przez sąd jest - grzywna w wysokości 400 zł, ograniczenie wolności na okres 7 msc wraz z pracami społecznymi w ww. terminie oraz świadczenie pieniężne w wysokości 5000zł. Prace społeczne są prawie wykonane (został 1 dzień) ze 100% frekwencją. Grzywna zapłacona. 5000 zl na fundusz pomocy nie zapłacone. Komornik przejął dług. Podjąłem sie spłaty ratalnej jednak kurator twierdzi że muszę zapłacić całość kwoty do ostatniego dnia "odróbek" w przeciwnym wypadku napisze notatkę o nie wykonaniu nałożonych obowiązków przez sąd i nałożenie kary zastępczej to jest pozbawienia wolności. Napomnę też że mam karę pozbawienia wolności na okres 1 roku zawieszoną na 2 lata z innego przestępstwa. Czy jest możliwość odwieszenia innego wyroku przez niezapłacenie świadczenia pieniężnego w całości bądz inne konsekwencje płacenia komornikowi miesięcznych rat a nie uiszczenia świadczenia pieniężnego w całości po upływie czasu ograniczenie wolności.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 26.1.2016

  Wspólnota Mieszkaniowa – nieważność uchwał właścicieli lokali

  Powszechnie przyjmuje się, że Wspólnota Mieszkaniowa ma zdolność prawną, chociaż nie jest osobą prawną. Dlatego też podstawowe znaczenie w każdej Wspólnocie Mieszkaniowej mają (...)

 • 21.1.2011

  Prawo łaski Prezydenta RP

  Głównym celem postępowania ułaskawieniowego jest korekta prawomocnego wyroku w części dotyczącej kary. Ułaskawienie bowiem polega na całkowitym lub częściowym darowaniu albo złagodzeniu kary (...)

 • 25.11.2017

  Pomoc dla pokrzywdzonych w wyniku przestępstwa

  Ktoś cię okradł, pobił, napadł albo zniszczył twoją własność? A może stosuje wobec ciebie bądź bliskiej ci osoby przemoc psychiczną lub fizyczną? Oznacza to, że jesteś osobą pokrzywdzoną (...)

 • 12.8.2018

  Prawo prasowe zaktualizowane

  Nowelizacja Prawa prasowego, w odpowiedzi na wniesioną do Sejmu petycję, dostosowuje archaiczne przepisy do aktualnego stanu prawnego. Rozszerza ona m.in. prawo do udzielania informacji prasie na osoby (...)

 • 17.7.2018

  Czy osoba małoletnia może prowadzić działalność gospodarczą i otrzymać koncesję?

  Jak rozumiane jest pojęcie przedsiębiorcy? Zgodnie z art. 4 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, który stanowi, że przedsiębiorcą jest osoba fizyczna, osoba prawna i jednostka organizacyjna (...)