przekształcenie użytkowania wieczystego

Odpowiedzi w temacie (4)

bogdanL

22.6.2011

Mam takie pytanie , na działce którą kupiłem stoi budynek, działkę mam w użytkowaniu wieczystym, czy majac pozwolenie na zmianę sposobu użytkowania budynku
mogę dokonać przekształcenia użytkowania wieczystego?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

janina29

2011-06-27 11:40:06

Przepisy , których spełnienie uprawnia do przekształcenia określa ustawa  o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości

greffto

2011-06-27 14:24:27

Ustawa ta  weszła w życie  13 października 2005 r. Jest to ważny termin gdyz osoby, które tego dnia były juz użytkownikami wieczystymi nieruchomości mogą wystąpić z żądaniem przekształcenia.

Użytkowanie wieczyste uzyskane w późniejszym terminie nie daje prawa do przekształcenia.

dawid K

2011-06-27 14:27:17

A co przepisy mówią o przeznaczeniu budynku na działce? Słyszałem, że to też ma znacznie.

Władek50

2011-06-27 14:40:26

Zgodnie z  art. 1 ust. 1 ustawy, przekształceniu podlegają  nieruchomości zabudowane na cele mieszkaniowe albo przeznaczone pod tego rodzaju zabudowę oraz nieruchomości rolne. 

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY