przelew podatkowy

Odpowiedzi w temacie (1)

stresik5

18.3.2014

Mąż ma zapłacic podatek dochodowy za 2013r., rozliczenie PIT-37. Mamy wspólny r-ek bankowy z dostępem do internetu.Chcę dokonać przelewu na konto US, ale jako wpłacający wyświetla się moje imię i nazwisko, a nie męża. Nie ma poprostu wyboru wpłacającego tylko jest nim pierwszy właściciel. Bank powiedział, że wystarczy wpisać pesel męża i można przelew zrobić. Jednak mam obawy czy to będzie prawidłowo skoro podatnikiem jest mąż a nie ja. Proszę o odpwiedź.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

zuza.czarnecka

2014-10-10 12:45:30

Polecam tę krótką informację: http://www.pitonline.pl/z-nie-naszego-konta/

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.5.2012

  CIT - Podatek dochodowy od osób prawnych

  Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych obowiązania są bez wezwania składać deklarację o wysokości dochodu (lub straty) osiągniętego od początku roku podatkowego i wpłacać na rachunek (...)

 • 9.8.2018

  Przelew w podzielonej płatności

  Zapłata w mechanizmie podzielonej płatności (MPP) jest możliwa wyłącznie na rachunek rozliczeniowy kontrahenta lub rachunek imienny w SKOK, otwarty w związku z prowadzoną działalnością (...)

 • 30.6.2018

  Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  1 lipca 2018 r. wchodzi w życie dobrowolny mechanizm podzielonej płatności dla przedsiębiorców. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa transakcji realizowanych przez przedsiębiorców (...)

 • 24.4.2017

  Podatek od darowizny - Jaki podatek należy zapłacić od darowizny?

  Obowiązkowi podatkowemu w podatku od spadków i darowizn podlegają osoby otrzymujące darowiznę, której wysokość przekracza kwotę wolną od podatku. Jeżeli nabycie własności rzeczy (...)

 • 23.12.2013

  VAT 2014 r. Obowiązek podatkowy

  Z dniem 1 stycznia 2014 r. zmieni się moment powstania obowiązku podatkowego. Zgodnie z nowymi zasadami obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania dostawy towarów lub wykonania usługi.