e-prawnik.pl Porady prawne

przepisanie mieszkania na wnuczkę.

Odpowiedzi w temacie ()

mali

27.8.2009

Witam. Mam dziadków którzy posiadają mieszkanie.Dziadek chce zapisać to mieszkanie na moją córkę czyli swoją prawnuczkę.Dziadkowie mają dwie córki z tego moją mamę która zrzeka się roszczeń do mieszkania w przypadku dzielenia spadku i ciotke. Jest jeden problem-babcia nie chce nikomu tego mieszkania zapisać.A dziadek chce zadbać o to żeby trafiło w dobre ręce-mówię do tego że pomieszkuje u nich mój bezrobotny 30 letni kuzyn alkoholik,który gdyby to nawet miało zostać dla niego to mieszkanie to by go sprzeniewierzył. Proszę o poradę czy dziadek póki co mógłby chociaż zapisać na moją córkę swoją połowę? Wszystkim którzy pomogą z góry dziękuję.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

adiuto

2009-09-03 15:04:07

Dziadek może zapisać swoją część w testamencie komu zechce - np. prawnuczce. najbezpieczniej taki testament podpisać u notariusza - tak na wszelki wypadek gdyby ktoś go chciał podważyć. Kuzyn z tego że mieszka nie nabywa żadnych praw do dziedziczenia mieszkania. Swoją drogą co to znaczy "pomieszkuje"? >>>

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie (...) czytaj dalej»

 • Dom - koszty testament a przepisanie W skrócie: Dom jest żyjących dziadków. Każde w testamencie zapisało swoją połowę po połowie na 2 synów. Kiedyś będę tam mieszkać ja (wnuczka) po odkupieniu (...) czytaj dalej»

 • Darowizna Babcia - Wnuk - Mieszkanie Witam. Moja Babcia wyraziła chęć przekazania mi swego 50m2 mieszkania w darowiźnie. Wobec powyższego najpierw należało owe mieszkanie wykupić od gminy, co też (...) czytaj dalej»

 • KOMORNIK Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy związek z żoną.Pieniążki na alimenty (...) czytaj dalej»

 • spadek mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym mama nie pracowała i całośc nalezy sie (...) czytaj dalej»

 • Darowizna na wnuczkę Potrzebuje pomocy sprawa jest skomplikowana ale do rzeczy...jestem po rozwodzie i mieszkam wraz z córką w mieszkaniu wlasnosciowym byłego teścia...chcemy przepisac mieszkanie (...) czytaj dalej»

 • Jakie alimenty od bezrobotnego? Jaką wysokość alimentów zasądzi sąd od bezrobotnego młodego faceta, który uchyla się od legalnej pracy? ja w pozwie wpisałam 400zł,bo sama zarabiam 700, ale jak (...) czytaj dalej»

 • Witam. Moja 73 letnia matka, wychowuje swoją 11 letnią wnuczkę, w ramach rodziny zastępczej. Niedługo Witam. Moja 73 letnia matka, wychowuje swoją 11 letnią wnuczkę, w ramach rodziny zastępczej. (...) czytaj dalej»

 • sprawa spadkowa a przepisanie mieszkania- PROBLEM Witam, moja sytuacja wygląda tak: moja mama zmarła 5 lat temu i zostawiła mi w spadku mieszkanie własnościowe. Odbyła się rozprawa sądowa i spadek (...) czytaj dalej»

 • Darowizna Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac i jak ich uniknac. (Piotr) Podatek (...) czytaj dalej»

 • przepisanie jakie są możliwości przepisania jeśli osoba, na którą przepisane jest mieszkanie za kilka tygodni kończy 18, a rodzice chcą dopisać jeszcze jedną osobę do tego mieszkania lub przepisać (...) czytaj dalej»

 • Przepisanie kredytu hipotecznego na żonę Przepisanie kredytu hipotecznego na żonę Witam. W 2005 r.wziąłem kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Z żoną mam rozdzielczość majątkową.Kredyt reguralnie (...) czytaj dalej»

 • Przepisanie mieszkania Witam. Mam taką sytuację, że wziąłem kredyt na mieszkanie, żeby wykupić je od gminy na własność. To znaczy - dałem matce pieniądze na zakup tego mieszkania, gdyż ona (...) czytaj dalej»

 • Przepisanie mieszkania z matki na córkę Witam, proszę o poradę. Moja mama chce przepisać na mnie(córkę) mieszkanie własnościowe. Problem w tym, że mama wyjechała zagranicę na rok, wraca za (...) czytaj dalej»

 • rozwód, alimenty, podział majatku Moja sprawa wydaje się dosyć trudna...ale może się mylę....Rok temu wyprowadziłam się z synem od męża(znęcał się psychicznie nad nami) i zamieszkałam u (...) czytaj dalej»