przewód na działce

Odpowiedzi w temacie (1)

monika

1.6.2009

mam pytanie.co zrobic i jak postąpić z urzędnikami,którzy nie chcą na koszt gminy (sugerują,że ja mam ponieść koszta)wkopać przewodu elektrycznego,który wisi wzdłuż mojej działki doprowadzając od słupa do słupa prąd do latarni.Słupy są poza granicami działki ale przewód wisi nad dachem domu.ęlektrownia umywa ręce twierdząc,że nic o tym nie wiedza,to decyzja gminy.Gmina odsyła mnie do elektrowni i straszy kosztami...co zrobic w takim przypadku.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Piotr_76

2014-09-21 19:22:07

Witam W pierwszej kolejności powinien Pan ustalić, kto jest właścicielem linii energetycznej i do niego kierować roszczenia prawne. Przewód przebiegający bezpośrednio nad Pańską nieruchomości narusza Pańską własność, więc jako właściciel nieruchomości ma Pan prawo żądać usunięcia naruszenia własności, ewentualnie wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z Pańskiej własności

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.2.2015

  Zmiany w prawie budowlanym 2015

  Rewolucyjne zmiany w prawie budowlanym - rozszerzenie inwestycji niewymagających pozwolenia na budowę, uproszczenie projektu i wiele innych udogodnień.

 • 4.1.2018

  Zmiany w projektowaniu budynków

  Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać (...)

 • 12.10.2016

  Kiedy można budować w granicy ?

  Zasady budowania w granicach nieruchomości reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (...)

 • 4.3.2017

  Mniej formalności przy budowie

  1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców. Ustawa wprowadziła ułatwienia i uproszczenia (...)

 • 8.3.2017

  Odległość ściany od granicy działki...

  W przypadku, gdy w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dopuszczono sytuowanie budynku w zabudowie jednorodzinnej, zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych (...)