Publikacja zdjęcia na FB bez zgody osoby fotografowanej.

Odpowiedzi w temacie (2)

pawełek111

6.8.2012

Witam,
wrzucić zdjęcia z imprezy z tych wakacji.

Na zdjęciach były głównie trzy osoby na pierwszym planie, no i wiele osób na drugim. Moje zdziwienie wzbudził mail od osoby z tej imprezy która zażądała ode mnie usunięcia prawie połowy zdjęć na których ona ma się znajdować. Problem w tym że na części zdjęć jest tylko głowa, na części cała osoba, na części jej 3/4, przodem tyłem bokiem, trzeźwa no i jak się okazało na jednym zdjęciu... wymiotująca do miski chipsów... Tyle że zobaczyłem to ostatnie zdjęcie dopiero jak się bacznie przyjrzałem, tzw. mistrz 2 lub w tym wypadku nawet 3 planu.

Pytanie czy może stać się tak że będę musiał usunąć to zdjęcie?
Jest to portal społecznościowy, jednak zmieniłem tak dostęp do tego albumu że widzą go tylko moi znajomi i uczestnicy imprezy, więc teoretycznie nie jest to upublicznianie.

Pytanie czy muszę mieć zgodę każdej osoby która jest w tle tego zdjęcia gdzie są głównie 3 osoby fotografowane? To chyba jakiś absurd byłby.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

KarolS.

2012-08-07 09:28:17

Z FB jest tak iż jak udostepnia pan zdjecia tylko swoim znajomym to nie ma problemu. Ale jezeli udostepnia pan je tez znajomym znajomych lub wszystkim to wówczas musiałby pan usunac te zdjecia. Ponad to zdjecia na których ta osoba jest w tle, mało rozpoznawalna i nie oznaczona, nie wymagają publikacji. W razie czego radze zamazać twarz albo wkleić tam jakiś śmieszny obrazek. Mojemu dalekiemu znajomemu który zażądał zgody na publikacje jego zdjęć na FB, wszyscy znajomi wkleili żołędzia zamiast jego głowy, na wszystkich zdjęciach na których ten był. Najlepsze jest to że był to ten sam żołądź u wszystkich jego znajomych :] To że ten pan żygał na imprezie, samo w sobie o nim świadczy. Jednak zostało to uchwycone przez przypadek, nie uważam że jest potrzeba usuwania zdjęć. W razie problemów z załogą FB proszę pisać, pomyślimy grupowo nad tym problemem wtedy.

aga

2017-10-10 13:25:06

Jak to jest z tym wykorzystaniem wizerunku dziecka w fotografii szkolnej? Tutaj https://www.foto4u.pl/porady,fotografia-w-szkole kilka informacji, które zdjęcia wymagają zgody na publikację, a które już nie

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: