pytanie o prawo jazdy

Odpowiedzi w temacie (0)

sebamet

13.9.2018

Witam serdecznie. Chciałbym uzyskać informację na temat swojego prawa jazdy. Pewnego dnia przestawiałem samochód stojący przy drodze osiedlowej ponieważ blokował wjazd sąsiadowi do garażu. Wsiadłem do samochodu pod wpływem alkoholu i przestawiłem go ale przy okazji delikatnie ocierając się o inny samochód. Ponieważ byłem nietrzeźwy przyznałem się do tego dnia następnego. Udałem się na komisariat i dostałem zakaz prowadzenia samochodów na pół roku. Bardzo tego przestrzegałem, nie prowadziłem, jednak pewnego dnia żona zadzwoniła że upadła ze schodów będąc w 5 miesiącu ciąży. Odruchem było wzięcie samochodu i pojechanie do niej. Niestety natrafiłem na kontrolę i poddałem się kolejnej karze roku zakazu prowadzenia pojazdu oraz karze grzywny. dodam że przyłapano mnie po 5 miesiącach. wyrok jest już prawomocny. Moje pytanie brzmi, czy mogę w jakiś sposób skrócić ten okres biorąc pod uwagę że wsiadłem do tego samochodu tylko pod wpływem silnej emocji? Że samochód jest mi potrzebny do dojazdu do pracy? i że już niedługo będę miał małe dziecko? czy to że nie jest udowodnione że byłem pod wpływem alkoholu za pierwszym razem ma jakieś znaczenie? że nie działo się to w ruchu drogowym tylko pod domem? druga sprawa która mnie zaniepokoiła to otrzymałem pismo z wydziału komunikacji o wszczęciu postępowania do cofnięcia uprawnień. co to oznacza? chodzi tylko o ten okres roku czy o zabraniu prawa jazdy na stałe i muszę potem ponownie zdawać egzamin. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 11.1.2005

  Wymiana praw jazdy

  Przypominamy naszym Użytkownikom, że zgodnie z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, prawa jazdy i inne dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami lub potwierdzające (...)

 • 25.3.2018

  Delagacja - Czym są podróże służbowe i jazdy lokalne?

  W niniejszym artykule skupimy się na wyjaśnieniu pewnych podstawowych pojęć dotyczących wykorzystywania samochodów na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Chodzi tu o \"podróże (...)

 • 6.12.2004

  Wymień swoje prawo jazdy zanim utraci ważność!

  Z końcem roku stracą ważność prawa jazdy wydawane od 1 stycznia 1984 roku do 30 kwietnia 1993 roku. Wymieniać prawo jazdy można od 1 sierpnia 2000 r. niezależnie od daty ich uzyskania (w praktyce (...)

 • 5.2.2015

  Egzamin na prawo jazdy 2015 - będzie trudniej?

  Najważniejsze zmiany w procedurze egzaminów na prawo jazdy 2015. Czy będzie trudniej zdać? 

 • 26.6.2018

  Kolejna zmiana ustawy o kierujących pojazdami

  Dzięki zmianom w ustawie o kierujących pojazdami, osobie ubiegającej się o prawo jazdy oraz o pozwolenie na kierowanie tramwajem będą realnie groziły konsekwencje prawne w przypadku złożenia nieprawdziwego (...)