Rozwiązanie umowy o pracę i naruszenie prac pracownika

Odpowiedzi w temacie (3)

yooka71

2.12.2017

Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony (obowiązuje mnie 3 miesięczny okres wypowiedzenia). Znalazłam nową pracę i chciałam się dogadać z aktualnym pracodawcą, na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z dniem 31.12 (tj. 1,5 miesiąca). Niestety pracodawca nie zgodził się i każe mi pracować do końca lutego (nieoficjalnym powodem jest to, że pracodawca ma ustalone terminy wyjazdów i wakacji z całą rodziną i nie chce z tego rezygnować - jestem jedynym pracownikiem na dziale). Kilka tygodni przed podjęciem decyzji o wypowiedzeniu starałam się o kredyt w banku X i tam mnie poprosili o wykaz składek do ZUSu. Okazało się, że pracodawca przez 4 miesiące nie opłacał moich składek (które były odciągane z podstawy wynagrodzenia). Przez to bank odrzuca mi wniosek o kredyt, pomijając fakt, że gdybym musiała skorzystać z wizyty lekarskiej bądź trafiłabym do szpitala musiałabym płacić z własnej kieszeni. Czy taka sytuacja podchodzi pod naruszenie obowiązków pracodawcy i kwalifikuje się jako podstawa do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym? Co mogę zrobić, żeby pracodawca poszedł mi jednak na rękę?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Ewa

2018-03-04 15:40:48

Witam mam pytanie jeste

Ewa

2018-03-04 15:43:42

Jestem zatrudniona w firmie od 2013 roku ostatnia umowę mam podpisaną w 2015 roku z wpisem że obowiązuje mnie dwutygodniowe wypowiedzenie a złożyłam za porozumieniem stron w trybie natychmiastowym proszę o odpowiedź czy jeżeli nie wyraża zgody za porozumieniem stron czy dwa tygodnie mnie obowiązują zgodnie z treścią umowy?

Kasi3k

2018-04-24 11:09:11

Z takim pytaniem najlepiej zadzwonić do swojego adwokata albo skontaktować się z jakąś kancelarią prawniczą. Jest sporo osób, które często nie widzą jak w takiej sytuacji postąpić, a jak głosi przysłowie "nieznajomość prawa szkodzi". Polecam szkolenia z prawa pracy. Sam się na takie muszę wybrać, ponieważ warto znać swoje prawa w szczególności gdy szef nie jest przyjemniaczkiem. Wracając do szkolenia wybieram się do firmy Maciołek& Wspólnicy z Krakowa. Może się spotkamy?! Tutaj możecie sprawdzić ofertę szkolenia z prawa pracy - https://szkoleniamaciolek.com/szkolenie-z-prawa-pracy/

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: