Ślub kościelny a USC

Odpowiedzi w temacie (0)

grejfrut

8.9.2010

Czy jeśli biorę ślub w kościele, to zawsze jednocześnie jest to ślub państwowy, czy mogę wziąć ślub kościelny i żeby nie było to zgłaszane do Urzędu Stanu Cywilnego? Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

  • Co wspiera Fundusz Kościelny?

    Fundusz Kościelny został powołany na mocy art. 8 ustawy z dnia 20 marca 1950 r. o przejęciu przez Państwo dóbr martwej ręki, poręczeniu proboszczom posiadania gospodarstw rolnych i utworzeniu (...)

  • Zasady finansowania składki na ubezpieczenie wypadkowe

    Ubezpieczenie wypadkowe jest ujednym z rodzajów ubezpieczenia społecznego. Jako jedyne, ubezpieczenie to możliwe jest tylko i wyłącznie na zasadzie obligatoryjności. Nie można zostać objętym ubezpieczeniem (...)

  • Zasady finansowania składek emerytalnych i rentowych

    Zgodnie z ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych, składki emerytalne i rentowe wyrażone są w formie stopy procentowej. Stopa procentowa jest jednakowa dla wszystkich ubezpieczonych, jednakże (...)

  • Zawarcie małżeństwa przed duchownym

    Małżeństwo zawarte w obecności duchownego poprzez oświadczenie woli jednoczesnego jego zawarcia przez mężczyznę i kobietę jest jedną z form małżeństwa skutecznego w świetle prawa. Warunkiem (...)

  • Kościoły i związki wyznaniowe muszą chronić dane osobowe

    Kościoły i związki wyznaniowe nie mają pełnej autonomii przy tworzeniu swoich regulacji o ochronie danych – muszą być one dostosowane do RODO.

NA SKÓTY