e-prawnik.pl Porady prawne

Śmierć Kim Dżong Ila będzie powiem zmian na wschodzie?

Odpowiedzi w temacie (6)

kamil 27

19.12.2011

W ostatnich dniach świat zmalał o 3 ważne na swój sposób osoby. Valcav Havel, opoozycjonista, polityk, pisarz i dramaturg. Cesaria Evora, wokalistka którą sowim głosem uspakajała charaktery nawet tych najbardziej butnych spośród tych którzy usłyszeli jej muzykę. Oraz Kim Dżong Il o którym dobrze ale z wielkim poddaństem mówiło się i mówi dalej tylko w ojczystym kraju. O ile śmierć pierwszej dwójki zapewne nie zmieni wiele w zyciu, narodu, a co dopiero polityki w całym rejonie. W wypadku wielkiego Kima jednak mozę być zupełnie inaczej. Różne scenariusze tego co stanie się teraz, kiedy władze po umiłowanym przywództwie ma przejąć jego syna. Jedno jest pewne, moze dziać się wiele, a coz a tym idzie mogą za tym iść spore zmiany ustrojowe, państwowe, gospodarcze. Trudno uwierzyc w to aby następca otworzył się na świat lub choćby na okolicę. Ale jeśli ma charakter ojca to może dojść do starć pogłądów z huntom generalską a od tego juz tylko krok do większych zmian i perturbacji. Na chiwle obecna można powiedziec że takie gadanie jest bez sensu, i ze czas pokaże. I faktycznie pokaże, ale nie oznacza to że nie należy rozwarzac i przygotowywać się na każdą okoliczność. Korea Południowa przygotowuje się an te najgorszą, i wzmacnia granicę obsadzając więcej sił militanrych w najbardzije newwralgicznych punktach.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

korek1234

2011-12-19 13:25:13

teraz tłumy płaczą na zawołanie, na raz, dwa, trzy ... płaczemy!! Korea Płn. krajem aktorów i statystów!! ;)

łuqasz

2011-12-19 13:37:09

jak narazie trudno stwierdzic co przyniesie nowy dzien dla korei płn ale raczej watpliwe zeby mialy nastapic predko wieksze zmiany, nie przewiduje sie zmian jak w wypadku arabskiej rewolucji, tam lud nie jest tak obyty z demokracja, pozatym gdy syn donosi na matke, to trudno mowic o demonstracjach czy nawet mysleniu o nich przelotnie.

makaryn

2011-12-19 14:15:26

dzisiaj młody Kim bawił sie przyciskami na biórku taty, bo z Korei Płn. wystrzelono rakiete

polimar

2011-12-20 08:57:00

ile lat żałoby będzie? po dziadku było tylko 3 i zamknięte granice;] to teraz co najmniej 10 lat... ąz populacja się przetrzebi o 30%

huan carlos

2011-12-21 09:12:45

kin dzong was il that\'s way he\'s dead

uleczka30

2012-02-03 09:57:54

hehe good joke man;P

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • ślub z obywatelem Turcji Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie ten sam problem i próbuje (...) czytaj dalej»

  • Badania w RODK Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. Trwały prawie pięć godzin! Każdy (...) czytaj dalej»

  • pozew o podwyższenie alimentów a nowa rodzina Witam Parę dni temu mąż dostał pozwe o podwyzszenie alimentów z 500zl do 1500zl. Maż ma 3,5 letnią córkę z byłą żoną, na która (...) czytaj dalej»

  • Proszę o pomoc!!!! Pilne!!! Mam 19 lat, 2 miesiące temu urodziłam córeczkę. Moja historia jest dość skomplikowana, ale nie chce żebyście mnie oceniali, bo wiem, że nie wypadnę w niej jako postać (...) czytaj dalej»

  • Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego witam. Prowadzę 1 osobową działalność gospodarczą. Do 23.12 .2014 roku byłam na macierzyńskim. Zaraz po macierzyńskim byłam i jestem (...) czytaj dalej»

  • Jakie alimenty od bezrobotnego? Jaką wysokość alimentów zasądzi sąd od bezrobotnego młodego faceta, który uchyla się od legalnej pracy? ja w pozwie wpisałam 400zł,bo sama zarabiam 700, ale jak (...) czytaj dalej»

  • Społeczny kurator sądowy Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, obowiazki wynikaja (...) czytaj dalej»

  • Dobry prawnik prawo rodzinne Poznań Hej czy znacie z doświadczenia jakiegoś dobrego adwokata lub radcę prawnego który zna się nie teoretycznie ale praktycznie na prawie rodzinnym? Mam trudną sprawę (...) czytaj dalej»

  • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal (...) czytaj dalej»