Spłata kredytu po rozwodzie

Odpowiedzi w temacie (1)

halinkaa2

22.11.2010

Witam Chcę sie złożyć pozew o rozwód nie możemy sie z mężęm dogadać, na szczęście nie mamy dzieci.Oprócz wspólnego kredytu nic nas nie łączy w tym momencie.Jak wygląda spłata takiego kredytu po rozwodzie?Z góry dziękuję za informacje

Nie znalazłeś odpowiedzi?

dtk

2010-11-24 07:40:48

POdstawowa informacja, która jest potrzebna to rodzaj kredytu i cel na jaki został wydatkowany. Jeśli jest to kredyt mieszkaniowy przeważnie zapisany jest w umowie procentowy udział małżonków w zobowiązaniu kredytowym i w ten sposób można go podzielić. Inny rodzaj kredytu bądź kredyt nieuzależniony od wysokości dochodów indywidualnych małżonków należy spłacać dzieląc 50/50. Osobną kwestią jest podział własności przsedmiotu kredytu. Jeśli nie dojdziecie Państwo do porozumienia sami podziału zarówno zobowiązań jak i własności dokona sąd w postępowaniu rozwodowym.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.3.2012

  Jak uzyskać \"kredyt podatkowy\"?

  Kredyt podatkowy polega na zwolnieniu z podatku dochodowego w pierwszych latach prowadzenia działalności gospodarczej i spłacie tego podatku ratami w następnych 5 latach. Podatnicy, którzy po (...)

 • 9.11.2004

  Zdolność kredytowa

  Konieczność wykazania zdolności kredytowej przez kredytobiorców może być przez niektórych odbierana jako szykana. Należy jednak pamiętać, że bank – tak jak każdy podmiot posiadający (...)

 • 9.11.2004

  Umowa kredytu

  Dostępność kredytu bankowego jest jedną z podstaw dobrze rozwijającej się gospodarki rynkowej. Przedsiębiorcy potrzebują zastrzyku gotówkowego w celu sfinansowania swych przedsięwzięć, z których (...)

 • 28.10.2018

  Jak wrócić do nazwiska noszonego przed ślubem?

  Osoba po rozwodzie, która chce wrócić do nazwiska, które było przez nią noszone przed ślubem, może - aby to załatwić - umówić się na wizytę w urzędzie stanu cywilnego (...)

 • 7.4.2019

  SN o kredytach frankowych

  Wyrokiem z 4 kwietnia 2019 r. w sprawie o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego, Sąd Najwyższy orzekł o uchyleniu zaskarżonego wyroku Sądu Apelacyjnego (sygn. akt III CSK 159/17).