e-prawnik.pl Porady prawne

sprawa alimentacyjna ..................jezyk sądowy

Odpowiedzi w temacie ()

kasiat1977

14.4.2012

blagam o pomoc. niech mi ktos napisze co oznacza stwierdzenie na zawiadomieniu z sadu. sprawa dotyczy alimentow....a raczej nie placenie ich. na koncu jest takie sformulowanie , ktore skierowane jest do mnie: " pokrzywdzony moze dzialac jako strona w charakterze oskarz.posilkowego. w tym celu pokrzywdzony moze do rozpoczecia przewodu sadowego albo bezposrednio po rozpoczeciu posiedzenia oswiadczyc ze bedzie dzialal jako oskarzyciel posilkowy. w przypadku nie uczestn.w rozprawie z powodu braku prawidlowego powiadomienia o jej terminie oswiadczenia takie pokrzywdzony moze zlozyc najpozniej bezposrednio po wywolaniu sprawy na pierwszej rozprawie, o ktorej zostal powiadomiony. Pokrxzywdzony moze korzystac z pomocy pelnomocnika ktorym moze byc adwokaat lub radca prawny, a w wypadku gdy pokrzywdzonym jest instytucja panstwowa , samorzadowa lub spoleczna, takze pracownik tej instytucji lub jej organu nadrzednego" bardzo prosze o przelożenie tego na jezyk zwyklego czlowieka. z gory bardzo dziekuje.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Malgorzata1122

2012-04-15 20:40:40

Dzień Dobry. Jeśli chce Pani uczestniczyć w sprawie sądowej, zadawać pytania, brać czynny udział, siedzieć przy prokuratorze, a nie tylko na widowni, powinna Pani napisać pismo, że chce Pani działać w charakterze oskarżyciela posiłkowego, czyli "obok prokuratora". Takie pismo najlepiej złożyć do sądu na samym początku po wpłynięciu aktu oskarżenia, nie czekając na rozprawę. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Jak się od niej uwolnić? Jesteśmy niecałe dwa lata po ślubie.Żona kilka miesięcy po ślubie zaczęła unikać seksu.W tygodniu szukała wymówek a na weekendy lub gdy miałem wolne w pracy sprowadzała (...) czytaj dalej»

  • Alimenty w ANGLII Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci mnie z "torbami" Please (...) czytaj dalej»

  • Studiuję, ojciec przestał płacić alimenty Witam, mam 21 lat, od października zaczynam studia magisterskie (nie wiem jeszcze czy w trybie dziennym czy zaocznym). Dodatkowo pracuję na pół etatu (...) czytaj dalej»