Forum prawne

sprawa alimentacyjna ..................jezyk sądowy

blagam o pomoc.
niech mi ktos napisze co oznacza stwierdzenie na zawiadomieniu z sadu. sprawa dotyczy alimentow....a raczej nie placenie ich.
na koncu jest takie sformulowanie , ktore skierowane jest do mnie:
" pokrzywdzony moze dzialac jako strona w charakterze oskarz.posilkowego. w tym celu pokrzywdzony moze do rozpoczecia przewodu sadowego albo bezposrednio po rozpoczeciu posiedzenia oswiadczyc ze bedzie dzialal jako oskarzyciel posilkowy. w przypadku nie uczestn.w rozprawie z powodu braku prawidlowego powiadomienia o jej terminie oswiadczenia takie pokrzywdzony moze zlozyc najpozniej bezposrednio po wywolaniu sprawy na pierwszej rozprawie, o ktorej zostal powiadomiony. Pokrxzywdzony moze korzystac z pomocy pelnomocnika ktorym moze byc adwokaat lub radca prawny, a w wypadku gdy pokrzywdzonym jest instytucja panstwowa , samorzadowa lub spoleczna, takze pracownik tej instytucji lub jej organu nadrzednego"
bardzo prosze o przelożenie tego na jezyk zwyklego czlowieka.
z gory bardzo dziekuje.

2012.4.14 22:56:8

Odpowiedzi w temacie: sprawa alimentacyjna ..................jezyk sądowy (1)

Dzień Dobry. Jeśli chce Pani uczestniczyć w sprawie sądowej, zadawać pytania, brać czynny udział, siedzieć przy prokuratorze, a nie tylko na widowni, powinna Pani napisać pismo, że chce Pani działać w charakterze oskarżyciela posiłkowego, czyli "obok prokuratora". Takie pismo najlepiej złożyć do sądu na samym początku po wpłynięciu aktu oskarżenia, nie czekając na rozprawę. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak

2012.4.15 20:40:40

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika