Strefa zamieszkania, mandat, nieuczciwość strażnika miejskiego

Odpowiedzi w temacie (0)

pawelbaczyk

16.7.2018

Dzień dobry, w sobotę zaparkowałem samochód przed hotelem. Najpierw wjechałem samochodem na parking hotelu od skrzyżowania ulicy Kolejowej. Następnie postanowiłem podjechać pod sam hotel żeby nie nosić bagaży. wiec z parkingu hotelowego wyjechałem drugą bramą na ulicę Hryniewieckiego. ( brak jakiegokolwiek znaku ) Widziałem stoją inne samochody. Rozpakowałem bagaże przychodzę za 30 minut i patrzę straż miejska zostawiła mi kwitek z prośbą o kontakt. Wiedziałem, że nie złamałem żadnego zakazu, ponieważ jak wyjeżdżałem z bramy nie było znaku D-40 Strefa zamieszkania. również przy wjeździe do bramy nie było żadnego znaku. Postanowiłem udać się do Straży. Wytłumaczyłem jak wjeżdżałem, ale mówią, że to strefa zamieszkania i nie można parkować. Mówię, ze nie ma znaku tam gdzie wjeżdżałem. mówią, że jest na skrzyżowaniu Kolejowej z Hryniewieckiego. Tłumaczę, że tam nie wjeżdżałem. Ale ich to nie obchodzi. Strażniczka poprosiła o prawo jazdy. Dałem. Powiedziała, że mandat 100 zł. Nie miałem czasu więc mówię OK. będzie święty spokój. Jak już zobaczyłem mandat do podpisu okazało się że oprócz tego jest jeszcze punkt karny. Powiedziałem, że nie byłem poinformowany o tym. To powiedziała, że mam możliwość odstąpić od przyjęcia. Wcześniej nic o tym nie wspomniała. Ja jej tłumaczyłem, że to nie ja wjeżdżałem samochodem i nie może mnie Pani ukarać mandatem bo nie ja byłem kierowcą zjawiłem się tu tylko ze względu na to , że jestem użytkownikiem samochodu którego właścicielem jest leasing. I musi być Pani pewna, że to jak prowadziłem żeby mi wystawić mandat. A ja powiedzeniem, że to nie ja. Ale mówi, że mogę odstąpić. Proszę mi powiedzieć: - czy były podstawy do wystania mandatu? - czy strażnik miejski wiedząc, jak wjeżdżałem mógł mi wystawić mandat? - czy wiedząc, że nie ja byłem kierowcą mógł mi nałożyć mandat? - czy jeżeli znak jest słabo widoczny jest nieważny - czy wysyłając wniosek o anulację mandatu do sądu mogę złożyć wniosek o ukaranie lub zawiadomienie popełnienie przestępstwa dla strażnika. na co się powoływać?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.8.2017

  Mandat zapłacisz kartą na Policji

  Nowelizacja ustawy – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia pozwoli Policji i innym służbom używanie terminali płatniczych. Dzięki nowym przepisom, ukarany będzie mógł od razu (...)

 • 26.11.2017

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 12.12.2013

  Kodeks drogowy 2014 – kolejne zmiany

  Od Nowego Roku pewnym zmianom ulegnie ustawa – Prawo o ruchu drogowym oraz wydane na jej podstawie rozporządzenia.

 • 22.12.2013

  PIT 2013. Kalendarz podatnika. Luty.

  Uwaga, jeżeli jesteś płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych spoczywają na Tobie obowiązki związane z wypełnieniem i przesłaniem deklaracji podatkowych. W przedmiotowym artykule wskażemy (...)

 • 15.12.2017

  Sąd właściwy do rozpoznania sprawy rozwodowej

  Osoby zainteresowane złożeniem pozwu o rozwód zwykle nie zwracają uwagi na to, do którego sądu kierują pozew rozwodowy, koncentrując się na jego merytorycznej treści. Tymczasem właściwość (...)