Strefa zamieszkania, mandat, nieuczciwość strażnika miejskiego

Odpowiedzi w temacie (2)

pawelbaczyk

16.7.2018

Dzień dobry, w sobotę zaparkowałem samochód przed hotelem. Najpierw wjechałem samochodem na parking hotelu od skrzyżowania ulicy Kolejowej. Następnie postanowiłem podjechać pod sam hotel żeby nie nosić bagaży. wiec z parkingu hotelowego wyjechałem drugą bramą na ulicę Hryniewieckiego. ( brak jakiegokolwiek znaku ) Widziałem stoją inne samochody. Rozpakowałem bagaże przychodzę za 30 minut i patrzę straż miejska zostawiła mi kwitek z prośbą o kontakt. Wiedziałem, że nie złamałem żadnego zakazu, ponieważ jak wyjeżdżałem z bramy nie było znaku D-40 Strefa zamieszkania. również przy wjeździe do bramy nie było żadnego znaku. Postanowiłem udać się do Straży. Wytłumaczyłem jak wjeżdżałem, ale mówią, że to strefa zamieszkania i nie można parkować. Mówię, ze nie ma znaku tam gdzie wjeżdżałem. mówią, że jest na skrzyżowaniu Kolejowej z Hryniewieckiego. Tłumaczę, że tam nie wjeżdżałem. Ale ich to nie obchodzi. Strażniczka poprosiła o prawo jazdy. Dałem. Powiedziała, że mandat 100 zł. Nie miałem czasu więc mówię OK. będzie święty spokój. Jak już zobaczyłem mandat do podpisu okazało się że oprócz tego jest jeszcze punkt karny. Powiedziałem, że nie byłem poinformowany o tym. To powiedziała, że mam możliwość odstąpić od przyjęcia. Wcześniej nic o tym nie wspomniała. Ja jej tłumaczyłem, że to nie ja wjeżdżałem samochodem i nie może mnie Pani ukarać mandatem bo nie ja byłem kierowcą zjawiłem się tu tylko ze względu na to , że jestem użytkownikiem samochodu którego właścicielem jest leasing. I musi być Pani pewna, że to jak prowadziłem żeby mi wystawić mandat. A ja powiedzeniem, że to nie ja. Ale mówi, że mogę odstąpić. Proszę mi powiedzieć: - czy były podstawy do wystania mandatu? - czy strażnik miejski wiedząc, jak wjeżdżałem mógł mi wystawić mandat? - czy wiedząc, że nie ja byłem kierowcą mógł mi nałożyć mandat? - czy jeżeli znak jest słabo widoczny jest nieważny - czy wysyłając wniosek o anulację mandatu do sądu mogę złożyć wniosek o ukaranie lub zawiadomienie popełnienie przestępstwa dla strażnika. na co się powoływać?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

antek200

2019-04-23 13:06:10

Trzeba było nie przyjmować mandatu

emiltar

2019-04-23 15:37:13

a co daje nieprzyjęcie mandatu?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 19.8.2017

  Mandat zapłacisz kartą na Policji

  Nowelizacja ustawy – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia pozwoli Policji i innym służbom używanie terminali płatniczych. Dzięki nowym przepisom, ukarany będzie mógł od razu (...)

 • 4.7.2018

  Dodatek energetyczny - Komu się należy i jak dostać dodatek energetyczny?

  Dodatek energetyczny przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w drodze decyzji, na wniosek odbiorcy wrażliwego energii elektrycznej. 

 • 12.12.2013

  Kodeks drogowy 2014 – kolejne zmiany

  Od Nowego Roku pewnym zmianom ulegnie ustawa – Prawo o ruchu drogowym oraz wydane na jej podstawie rozporządzenia.

 • 4.3.2019

  Nowe prawo jazdy bez adresu

  Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 r. nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknął więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub administracyjnej (...)