e-prawnik.pl Porady prawne

Student informatyki i odpis od podatku

Odpowiedzi w temacie ()

-

6.2.2003

Witam, jestem studentem informatyki (tryb zaoczny), chcialem sie dowiedziec czy istnieje mozliwosc odpisania od podatku, ksiazek, sprzetu komputerowego, akcesorii do komputera ( plyty CD, tusz do drukarki ). Gdzie znajde odpowiedzi na te pytania? A moze ktos z Was wie jak to jest? Prosze o odpowiedz.
(Pinki18)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

megania

2003-02-07 21:51:53

Ulga na zakupu przyrządów i pomocy naukowych, programów komputerowych oraz wydawnictw fachowych bezpośrednio związanych z wykonywanym zawodem i wykonywaną pracą (art. 27a ust. 1 pkt 2 lit.d) ustawy). Odliczenie stosuje się, jeżeli wydatki zostały poniesione przez podatnika uzyskującego przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej, spółdzielczego stosunku pracy bądź przychody z tytułu członkostwa w rolniczej spółdzielni produkcyjnej lub innej spółdzielni zajmującej się produkcją rolną. W konsekwencji odliczenie nie przysługuje podatnikom, którzy w roku podatkowym uzyskali przychody wyłącznie ze źródeł innych niż wyżej wymienione (np. z pozarolniczej działalności gospodarczej, z umów o dzieło i zlecenia). Odliczeniu podlega 19% poniesionych wydatków, nie więcej jednak niż 433,20 zł. Wysokość wydatków ustala się na podstawie faktury wystawionej przez podatnika podatku od towarów i usług, niekorzystającego ze zwolnienia od tego podatku, lub dowodu odprawy celnej. Rodzaje przyrządów i pomocy naukowych podlegających odliczeniu od podatku dochodowego określa rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 grudnia 1996 r. (Dz.U. Nr 156, poz. 784 ze zm.).

Ewa

2003-02-10 11:43:47

Megania! ROZPORZĄDZENIE KTÓRE CYTUJESZ JEST NIEAKTUALNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

brzysiek

2003-03-26 21:44:21

To w takim razie jaka jest odpowiedź na to pytanie? Sam jestem studentem informatyki i mam podobny problem. Z góry dziękuję za udzielenia odpowiedzi, odpowiadającej bieżącym uregulowaniom prawnym.

brzysiek

2003-03-26 21:44:30

To w takim razie jaka jest odpowiedź na to pytanie? Sam jestem studentem informatyki i mam podobny problem. Z góry dziękuję za udzielenia odpowiedzi, odpowiadającej bieżącym uregulowaniom prawnym.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM