e-prawnik.pl Porady prawne

Stypendium socjalne dla tegorocznego maturzysty- czy to sprawiedliwe.

Odpowiedzi w temacie ()

kocurek1307

18.5.2012

Witam Jestem tegoroczna maturzystką i absolwentka technikum. Złożyłam do GOPS-u wniosek o stypendium socjalne. Przyznawane jest ono w dwóch turach. Pierwsza od września do grunia, druga od stycznia do końca nauki. Jako maturzystka dostałam świadectwo szkolne 27 kwietnia 2012. W decyzji zauważyłam, że druga transza stypendium jest jedynie od stycznia do kwietnia. W maju zdaje mature a 18 i 20 czerwca bronie tytuł technika ( uczęszczam dop technikum). Czy mam prawo odwołac się od tejh decyzji. Nie zgadzam się z tym, że dostałam jedynie za 4 miesiące stypendium, ponieważ nadal muszę spełniać obowiązek szkolny tj. pisać matury i bronić tytułu technika. Prosze o odpowiedź z uzasadniem, ponieważ chcę się od tej decyzji odwałać. PS. podana w uzasadnieniu art.90d ust.1 ust 7, art 9m ust 1 art 90nust 1 i ust 3 ustawy z dnia 7 września 1991

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Alimenty a stypendium socjalne Witam, mam problem z uzyskaniem stypendium socjalnego na uniwersytecie. Swego czasu moja matka podała ojca o alimenty. Sprawa jednak nawet się nie odbyła, ponieważ nie (...) czytaj dalej»

  • podać do sądu czy nie??? Poproszę o poradę! Jestem mamą samotnie wychowującą 3-letnią dziwczynkę.Dziecko posiada moje nazwisko ponieważ z ojcem dziecka nie doszliśmy do sformalizowania związku (...) czytaj dalej»

  • Studiuję, ojciec przestał płacić alimenty Witam, mam 21 lat, od października zaczynam studia magisterskie (nie wiem jeszcze czy w trybie dziennym czy zaocznym). Dodatkowo pracuję na pół etatu (...) czytaj dalej»

  • zmiana regulaminu przynawania stypendium socjalnego 2011/12 Witam serdecznie, zwracam sie z uprzejmą prośba, do wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób byłyby w stanie pomóc swoją wiedzia. (...) czytaj dalej»

  • Stypendium socjalne Sytuacja wygląda tak: Student będąc na 3 roku studiów podrobił dokumenty by dostać stypendium socjalne, zapadła decyzja o tym, że stypendium mu się należy jednak w porę wycofał (...) czytaj dalej»