e-prawnik.pl Porady prawne

szkoda całkowita - czy sie odwoływac?

Odpowiedzi w temacie ()

basia_s

14.12.2011

Witam, Miałam niedawno zderzenie, uszkodzone zderzaki, reflektor, nadkole. Zgłosiłam szkode z mojego AC. Z wyliczeń otrzymanych z Avivy wynika ze wartość rynkowa mojego auta w momencie szkody wynosiła 10200 zł natomiast koszt naprawy elementów to ok 7500zł (ok. 5000 wartość zredukowana), w związku z tym zakwalifikowano auto do szkody całkowitej. Po licytacji i złozeniu oferty przez oferenta, jest decyzja o wypłacie 3750zł. Niuans jest taki, że zakwalifikowano mi boczne drzwi do naprawy, które nie zostały uszkodzone. Czy w związku z tym, jeżeli się odwołam od decyzji i nastapią kolejne oględziny, które nie zakwalifikują bocznych drzwi do naprawy, co automatycznie zmniejszy wartość szkody i nie przekroczy ona 70%, to Aviva ma obowiązek wypłacić mi całą wartośc szkody? Czy lepiej juz nie ruszać tej sprawy, bo znając praktyki towarzystw ubezpieczeniowych, kolejna decyzja o wypłacie będzie jeszcze gorsza? Pozdrawiam Barbara

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mrozowskim

2011-12-14 19:04:26

Zawsze warto zapytać ubezpieczyciela o uzasadnienie takiej a nie innej wyceny i związanych z tym decyzji. W przypadku problemów zawsze można się zwrócić o pomoc do rzecznika ubezpieczonych. Wszystko zależy od tego, co Pani chce osiągnąć.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Witam! Jestem posiadaczem samochodu Renault Laguna 97 kombi RN, który ma kratkę i jest odliczany w firmie czyli wiem, że liczą się kwoty netto, ale ja tu wszystko opiszę w brutto - łatwiej. (...) czytaj dalej»

  • Witam, W październiku miałem szkodę z AC (uderzenie w jelenia). Szkoda została zgłoszona do ubezpieczyciela w przeciągu 3 dni. Ponadto szkodę przejęła firma mojego znajomego zajmująca się odzyskiwaniem (...) czytaj dalej»

  • Pojazd,który nie został wyrejestrowany podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu OC. A co w przypadku orzeczenia przez ubezpieczyciela szkody całkowitej i żądania od ubezpieczyciela opłaty OC w przypadu (...) czytaj dalej»

  • Witam i proszę o odpowiedź. Mój pojazd uległ spaleniu i rzeczoznawca ubezpieczyciela stwierdził szkodę całkowitą.Samochód był ubezpieczony na kwotę 33100zł.Do tego jeszcze mama niespłacony (...) czytaj dalej»

  • Miałem ostatnio wypadek nie z mojej winy, stałem na parkingu pod sklepem i się wpakowała we mnie jakaś ślepa baba.... ocena samochodu przed szkodą jest jednak moim zdaniem mocno zaniżona. Czy według (...) czytaj dalej»

  • Mój samochód został uszkodzony w kolizji nie z mojej winy. PZU wyceniło wartość naprawy auta przekraczającą 70% jego wartości i zaliczono to jako szkodę całkowitą bo naprawa jest nieopłacalna. (...) czytaj dalej»

  • witam. mialem ostatnio niemila przygode, najechalem swoim autem na tyl poprzedzajacego mnie auta, wina moja, auto posiada ubezpieczenie AC warsztat w PZU. samochod (mondeo 2001) ubezpieczony jest na 26000zl, (...) czytaj dalej»

  • W sobotę zalało parking podziemny w raz z kilkudziesięcioma samochodami. Samochody są do kasacji czyli tzw szkoda całkowita. Spółdzielnia twierdzi że nie brała odpowiedzialności za pozostawione (...) czytaj dalej»

  • Na początku listopada miałem wypadek samochodowy. Jadąc przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wyjechał mi inny samochód. Policja przyznała jego winę . Po oględzinach rzeczoznawcy PZU stwierdziło, (...) czytaj dalej»

  • Szkoda komunikacyjna-przedawnienie Dzien dobry! Chcialabym sie dowiedziec czy moje zobowiazanie wobez PZU jest przedawnione. Szkode miala miejsce 07.04.2003r. Przez jakis okres placilam, potem przestalam, (...) czytaj dalej»