szukam prawnika - Kraków

Odpowiedzi w temacie (4)

lolita2

3.2.2017

Mam problem, ojciec mojego dziecka od lat nie płaci alimentów. Ponieważ jest poza granicami Polski nie można go namierzyć. Rośnie na niego dług + odsetki. Niedawno zmarła jego matka, która nie ma nikogo poza nim, a zostawiła po sobie mieszkanie. Czy mogę wystąpić w imieniu córki, by to mieszkanie zostało zlicytowane na poczet długu syna zmarłej? Szukam dobrego prawnika z Krakowa do tej sprawy. Znajomy polecił mi te kancelarię: http://bartoszuk.com/. Czy ktoś korzystał z ich usług i również może polecić?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

adwokat

2017-02-04 20:38:02

Najpierw musi Pani wystąpić z wnioskiem o stwierdzenie nabycia spadku po zmarłej , wskazując jako spadkobiercę jej syna i wykazac interes prawny do złożenia takiego wniosku . Potem dalsze kroki.

adwokat

2017-02-04 20:49:23

Generalnie musi się Pani uzbroić w cierpliwość , bo potrwa to kilka lat , zanim dojdzie do ewentualnej licytacji. A ile wynosi dług alimentacyjny ?

Joanna2017

2017-07-17 13:11:24

W takich sprawach najlepiej korzystać z pomocy sprawdzonej i skutecznej kancelarii. Z doświadczenia mogę polecić usługi GP kancelarii znajdującej się przy ulicy Starowiślnej. Również do nich trafiłam z polecenia i w mojej sprawie okazali się bardzo skuteczni i profesjonalni. Pomogli mi wyegzekwować zaległe alimenty oraz podnieść kwotę alimentów o ponad 30% . Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że warto w podobnych przypadkach zgłaszać się do nich z prośbą o pomoc, ponieważ cieszą się opinią jednych z najbardziej skutecznych w mieście. Na swoim przykładzie mogę zarekomendować.

barburka123

2019-05-10 14:22:50

w takich sprawach adwokat do podstawa - więc polecam udać się do specjalisty ;) w Krakowie od spraw rodzinnych bardzo dobrym adwokatem jest Pani Węgrzynowicz-Cichońska z jwc kancelaria na ul. Ariańskiej

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 7.5.2014

  Czy wiesz, ile kosztuje pomoc prawnika?

  - Kiedy idziemy do lekarza? - Kiedy coś nas boli bądź jesteśmy chorzy. - Kiedy idziemy do prawnika? - Kiedy nie da się już nic zrobić w sprawie, termin na złożenie pisma czy podpisania ogromnej (...)

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 25.2.2010

  Pierwszy ogólnopolski system oceny prawników

  W sieci pojawił się właśnie pierwszy w Polsce system oceny prawników. Polega on na możliwości wystawiania prawnikom ocen i komentarzy. Część prawników jest jednak sceptycznie nastawionych (...)

 • 9.12.2013

  Regulamin sklepu internetowego - wzór

  Przygotowanie dobrego regulaminu sklepu internetowego to nie lada wyzwanie nawet dla prawnika. Bardzo często próbujemy napisać regulamin samodzielnie, korzystając z dostępnych wzorów czy tez posiłkując (...)

 • 27.1.2016

  Testament - Jak sporządzić ważny testament? Kilka uwag o formie

  Rola testamentów w życiu społecznym, zwłaszcza ze względu na funkcję regulującą stosunki majątkowe, jest nie do przeceniania, dlatego ważkim problemem dla ustawodawcy pozostaje określenie (...)