transakcja powyżej 1000 zł podlega podatkowi ?

Odpowiedzi w temacie (1)

majekaa

13.11.2012

Witam.Mam problem. Niedawny zakup na allegro wynisół mnie 1001zł. mam pytanie czy od kwoty tysiąca złotych nie ma przypadkiem jakiegos podatku? tylko jaki, i co z fantem jeżeli to był towar kupiony nie od sklepu na allegro tylko osoby prywatnej?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

miłekk

2012-11-14 09:44:58

Jak najbardziej. A teraz skarbókw atym bardziej chce za takie rzeczy kase, i ma zamiar je sprawdzac specjlanym programem w sieci.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

• 28.6.2017

Zmiany w podatkach samorządowych

Nowelizacja ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy o podatku leśnym wprowadza korzystne rozwiązania dla podatników. Ustawa ogranicza zasadę solidarnej odpowiedzialności (...)

• 7.12.2018

Nowe stawki akcyzy na paliwa silnikowe w roku 2019

5 grudnia 2018 r. w Monitorze Polskim ogłoszono obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 23 listopada 2018 r. w sprawie stawek akcyzy na paliwa silnikowe w roku 2019.

• 24.3.2017

Sprzedaż przez internet a podatki

Podmioty dokonujące transakcji za pośrednictwem internetu muszą liczyć się z konsekwencjami podatkowymi takich czynności.  Wbrew obowiązkowi, niedokonanie zgłoszenia działalności gospodarczej, (...)

• 24.4.2017

Podatek od darowizny - Jaki podatek należy zapłacić od darowizny?

Obowiązkowi podatkowemu w podatku od spadków i darowizn podlegają osoby otrzymujące darowiznę, której wysokość przekracza kwotę wolną od podatku. Jeżeli nabycie własności rzeczy (...)

• 12.5.2017

Podatek od czynności cywilnoprawnych od umowy spółki

Umowy spółki są jednymi z czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Za \"umowę spółki\" w rozumieniu ustawy uznaje się każdy rodzaj aktu założycielskiego, (...)