Ulga na dzieci uczące się, 2012 - jaka kwota ?!

Odpowiedzi w temacie (2)

xenia.s

6.12.2011

Witam, mam 19 lat. Wybieram się na studia, z małym poślizgiem.
Ukończyłam liceum i pobieram rente po ojcu. Moja mama chce odliczyć sobie mnie od podatku:), ale czy przez to ze skonczylam teraz szkole i dopiero ide na studia bedzie miec taka mozliwosc? no i czy nie strace renty po ojcu jezeli mama wezmie taką ulge?! skoro skonczylam nauke w liceum?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

HanaMontana

2011-12-06 13:11:23

Okoliczność otrzymywania przez dziecko renty nie pozbawia prawa do ulgi.

mintaj

2011-12-06 13:34:20

Prawo mówi że rodzice maturzysty/ucznia, który w październiku rozpoczął studia mają prawo do ulgi za wszystkie miesiące roku - również te (czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień) między zakończeniem nauki w liceum a rozpoczęciem studiów.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.5.2009

  Ulga rodzinna do rozliczenia za 2008 rok

  W ramach ulgi rodzinnej (tzw. ulgi na dzieci) odliczeniu od podatku podlega kwota stanowiąca iloczyn liczby wychowywanych dzieci i dwukrotność kwoty zmniejszającej podatek określonej w pierwszym przedziale (...)

 • 25.10.2007

  Ile będzie można odliczyć od podatku w ramach ulgi rodzinnej w kolejnych latach?

  Już w rozliczeniu podatkowym za 2007 r. będzie można odliczyć od podatku znacznie wyższą niż obecnie kwotę ulgi na dzieci. To skutek znowelizowanej niedawno ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

 • 12.7.2012

  Ulga na wychowanie dziecka

  Jedną z cieszących się największym powodzeniem ulg podatkowych jest ulga przysługująca z tytułu wychowywania dziecka. Polega na odliczeniu określonej kwoty pomnożonej przez ilość dzieci. Odliczenie (...)

 • 3.6.2018

  Jak uzyskać 300 złotych na każde uczące się dziecko?

  Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia (...)

 • 19.9.2017

  Ulga prorodzinna w rozliczeniu PIT

  Ulga na dzieci to jedna z najczęściej wykorzystywanych ulg podatkowych. Jest to rodzaj swoistej polityki prorodzinnej państwa, które stara się wspierać rodziców i rodziny wielodzietne. (...)