Umowa na czas określony a wiek emerytalny i niewypracowany staż pracy

Odpowiedzi w temacie (0)

ceber1234

9.2.2018

Dzień dobry, Moja mama po stażu z urzędu pracy pracuje na okres 3 miesięcy u pracodawcy (pracodawca miał obowiązek po takim stażu ją zatrudnić). Teraz pracodawca przedłuża jej umowę tylko o miesiąc bo właśnie za miesiąc mama wchodzi w wiek emerytalny - kończy 60 lat. Problem jest w tym, że mama nie ma wypracowanych 15 lat składkowych. Po zakończeniu tej umowy miesięcznej zostaje z niczym. Czy pracodawca może w czasie ochrony przedemerytalnej podpisać umowę tylko na ten miesiąc, mimo, że według przepisów o dłuższym wieku emerytalnym mama pracowałaby jeszcze rok? Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.6.2014

  Długoletnia umowa o pracę na czas określony

  Na polskim rynku pracy powszechnym zjawiskiem jest zawieranie długoletnich umów na czas określony, sięgających nawet dziesięciu lat. Przepisy Kodeksu pracy nie zabraniają wprost takiego postępowania, (...)

 • 4.3.2018

  Osiągnięcie wieku emerytalnego a dalsze zatrudnienie

  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził, iż przedłużenie umowy o pracę powyżej zwykłego wieku emerytalnego może być ograniczone w czasie. Zatrudniony nie może w takim wypadku (...)

 • 20.12.2013

  Emerytury częściowe w 2014 roku

  Nowelizacja systemu emerytur jaka miała miejsce na początku 2013 roku wprowadziła nieznaną dotychczas instytucję emerytury częściowej. Zgodnie z nowymi założeniami prawo do emerytury warunkowane (...)

 • 25.4.2014

  Jakie rodzaje umów o pracę przewiduje prawo pracy?

  Prawo pracy przewiduje kilka rodzajów umów: na okres próbny; na czas określony; na czas wykonania określonej pracy; na czas nieokreślony oraz tzw. umowę na zastępstwo, a także wprowadzoną ostatnią (...)

 • 30.12.2017

  Objęcie emerytur przyznanych z urzędu gwarancją najniższego świadczenia

  Podstawowym celem nowelizacji jest objęcie emerytur przyznanych z urzędu zamiast renty z tytułu niezdolności do pracy, przysługujących osobom, które nie posiadają odpowiedniego stażu pracy, (...)