windykacja bankowa a wyrok sądowy

Odpowiedzi w temacie (0)

daboni

4.8.2016

Czy Koleżanki i Koledzy mogą podać mi konkretny paragraf w mojej sprawie... Mam w mBanku ekonto z zadłużeniem X oraz kartę kredytową z zadłużeniem Y które to zadłużenie można spłacać jedynie przez ekonto. Oczywiście obie usługi z racji zadłużenia zablokowane przez bank. Przyszedł mi wyrok z esądu o nakazie zapłaty kwoty Y + koszty sądowe + komornicze, kwota Y została wpłacona na ekonto w 2 przelewach, potem doszedł komornik który koszty sądowe + swoje ściąga mi z wynagrodzenia. Przeliczyłem wczoraj, że została już łącznie przekroczona kwota z wyroku sądowego, dziś komornik poinformował mnie, że bank nie wstrzyma windykacji, bo najpierw sobie spłacił ekonto, które w wyroku sądowym nie było wymienione. Czy jest paragraf (jaki?) który określa że w takiej sytuacji bank musi w pierwszej kolejności zaspokoić zadłużenie określone wyrokiem sądowym? Bardzo dziękuję za rzeczowe info. Sprawa dla mnie jest pilna. Pozdrawiam Daboni

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.11.2004

  Tajemnica bankowa

  Dokonując czynności bankowych przekazujemy bankowi informacje dotyczące bezpośrednio naszej osoby, naszego stanu rodzinnego i majątkowego. Banki posiadające takie informacje mogą stanowić bardzo (...)

 • 3.9.2019

  Przeciw dyskryminacji klientów na rynku unijnym

  Nowe przepisy pozwolą walczyć z dyskryminacją klientów na rynku unijnym ze względu na przynależność państwową. Ustawa o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz (...)

 • 9.11.2004

  Przeniesienie i wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  Zabezpieczenie w postaci zastawu rejestrowego jest konkretnym prawem zastawnika, które może być przedmiotem obrotu. Obrót ten jest jednak ograniczony, gdyż nie jest możliwe przeniesienie prawa zastawu (...)

 • 22.6.2010

  Gwarancja zapłaty za roboty budowlane

  Z dniem 16 kwietnia 2010 roku weszła w życie Ustawa o zmianie Kodeksu cywilnego, która w art. 3 uchyliła Ustawę z dnia 9 lipca 2003 roku o gwarancji zapłaty za roboty budowlane. Obecnie zagadnienia (...)

 • 16.3.2009

  Gwarancja bankowa

  Gwarancja bankowa jest jednostronnym zobowiązaniem gwaranta w stosunku do beneficjenta gwarancji. Jest ona swoistym rodzajem zabezpieczenia wierzytelności beneficjenta gwarancji w stosunku do dłużnika, (...)