Forum prawne

Witam.Zaczne od tego że 2001 roku upomniało się o mnie prawo i trafiłem do zakładu karnego.napisałem

Witam.Zaczne od tego że 2001 roku upomniało się o mnie prawo i trafiłem do zakładu karnego.napisałem do banku pko SA o wstrzymanie odsetek końcówki kredytu.odpisali że jak najbardziej,poczekają do końca kary plus pół roku na podjęcie pracy i ustalenie spłaty.przed tym terminem bezprawnie sprzedano to zadłużenie firmie\'ULTIMO\'z Wrocławia.Dokument z odroczeniem niestety zagubiłem a bank nie znalazł takiej kopi w oddziale(bo po co).męczyli mnie z ULTIMO pismami,telefonami bez mojej reakcji...potem przekazali do sądu w Lublinie,który przypomniał mi o długu,następnie komornik z okolicy i po jakimś czasie pismo od niego że postanowił cofnąć zajęcie wierzytelności.postępowanie w tej sprawie zostało umorzone wobec bezskutecznej egzekucji.Pojechałem po jakimś czasie się dogadać do ultimo chcąc ugody.kwota wyjściowa była 2600zł urosła przez kilka lat na 5600.Obiecałem zapłacić kwote wyjściową.Pracownik coś wydrukował poszedł do podobno dyrektora i wrócił z ugodą.Pytanie...jak moge się zabezpieczyć że to napewno będzie koniec spłaconego długu?że nigdy się nie odezwą z jakimiś niby kosztami.Podpisałem ugode ale jeszcze nie przelałem pieniędzy.Zastanawia mnie z ugody paragraf 9,10i11(9-po wpłacie wierzyciel rozliczy z klientem kwote zadłużenia z uwzględnieniem zmiany stopy procentowej o którj mowa w paragrafie 3(par.3-od kapitału zadłużenia na dzień zawarcia umowy naliczane są odsetki w rodzaju i według stopy procentowej przedstawionej w tabeli 2.Paragraf 10-w przypadku gdy po spłacie wirzytelności objętej ugodą powstanie nadpłata w kwocie wyższej niż 25 zł wierzyciel po otrzymaniu od klienta wniosku o zwrot nadpłaty wraz z numerem konta na które winna być zwrócona,niezwłocznie zwróci równowartość zaistniałej nadpłaty,W przypadku powstania niedopłaty która będzie przewyższać kwote 25 zł klient będzie zobowiązany zapłacić na rzecz wierzyciela równowartość tej niedopłaty.paragraf 11-klient przyjmuje do wiadomości że przed zawarciem ugody toczyło się wobec niego postępowanie sądowe w związku z wierzytelnością nr.12909230 w toku którego mogły powstać obciążające klienta dodatkowe koszty nie ujęte w niniejszej ugodzie.po wywiązaniu się z postanowień ugody klient ma obowiązek skontaktować się z doradcą pod nr.713234600 celem ustalenia ewentualnej kwoty pozostałej do całkowitego zamknięcia sprawy.jak mam to rozumieć?moge robić przelew czy jest jakiś chaczyk który mnie wykończy finansowo?Dziękuje bardzo i pozdrawiam

2012.10.15 20:39:13

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Witam.Zaczne od tego że 2001 roku upomniało się o mnie prawo i trafiłem do zakładu karnego.napisałem

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika