Władza rodzicielska , a prawa rodzicielskie

Odpowiedzi w temacie (2)

waldek 28

21.10.2010

Czy ograniczenie władzy rodzicielskiej to jest to samo co ograniczenie praw rodzicielskich? jeśli nie, to jaka jest różnica?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

koniu12

2010-10-21 10:58:25

Kodeks rodzinny operuje pojęciem władza rodzicielska, a określenie prawa rodzicielskie jest raczej potoczne. Zatem władza i prawa rodzicielskie to, to samo.

Daro55

2018-10-28 12:08:27

Jeśli ktoś szuka prawnika w Tczewie to z pewnością możecie liczyć na pomoc w tej kwestii w Kancelarii Adwokackiej Cejrowski. Bardzo kompetentny, duże doświadczenie w tej materii. Pomógł mi, choć okoliczności wcale nie przemawiały do końca na moją korzyść.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 13.1.2014

  Kiedy władza rodzicielska ustaje?

  Przyczyny ustania władzy rodzicielskiej podzielić można na 3 grupy: ustanie z przyczyny naturalnej, ustanie z mocy prawa oraz ustanie na podstawie orzeczenia sądu. Zgodnie z artykułem 92 kodeksu rodzinnego (...)

 • 19.10.2009

  Władza rodzicielska - prawa i obowiązki rodziców wobec dziecka

  Dziecko pozostaje pod władzą rodzicielską, ponieważ nie jest zdolne do samodzielnego prowadzenia swoich spraw. Z tego względu wymaga pomocy i ochrony ze strony osób dorosłych. Taką pomoc (...)

 • 13.6.2013

  Ograniczenie władzy rodzicielskiej, gdy rodzice żyją osobno

  Zasadą jest, iż władza rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom w takim samym zakresie, bez względu na to, czy są oni małżeństwem bądź czy razem zamieszkują. W sytuacji rozłączenia rodziców (...)

 • 25.3.2008

  Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Władza rodzicielska jest to kompleks uprawnień i obowiązków przysługujących rodzicom w stosunku do dziecka, mających na celu zapewnienie mu należytej pieczy i strzeżenie jego interesów. (...)

 • 12.12.2013

  Postępowanie w sprawie nieletnich - zmiany w 2014 roku

  Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich ma na celu dążenie do przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich, stwarzania warunków powrotu do normalnego życia nieletnim, którzy (...)