Wolałabym mieszkać z ojcem

Odpowiedzi w temacie (0)

Anonimowa13

29.10.2017

No wiec tak. Mam 13 lat i chcialabym mieszkac z tata. Bardzo dobrze sie z nim dogaduje. Natomiast z mama nie umiem sie porozumiec,jej maz a moj ojczym czesto na mnie krzyczy i mnie wyzywa, nie mam duzo wolnego czasu bo karza zajmowac mi sie ich dzieckiem. Nie mam rowniez dobrych warunkow,w swoim pokoju jest pelno zabawek ich dziecka nie mam nawet biurka. Matka tez czesto na mnie krzyczy. Ogólnie to ojczym zneca sie nade mna psychicznie. Nie raz przez to sie pocielam. Nie chcialabym aby tata wniosl sprawe do sadu poniewaz gdybym mu to powiedziala chcialby pogadac z mama a wtedy dopiero mialabym w domu problem. Czy moge zwrocic sie o pomoc do szkoly? Wychowcy i czy on moze cos zaradzić naprzyklad skontaktowac sie z moim tata lub bezposrednio wniesc sprawe do sadu?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.9.2016

  Zaprzeczenie ojcostwa - Co jeśli Twój mąż nie jest ojcem dziecka?

  Zaprzeczenie ojcostwa umożliwia małżonkowi wykazanie, iż nie jest on biologicznym ojcem dziecka urodzonego przez jego żonę. Ma ono niezwykle doniosłe znaczenie, bowiem przyjmuje się, że jeżeli (...)

 • 12.8.2016

  Ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa

  Mężczyzna, który uznał ojcostwo, może wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania dziecka w terminie sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział się, że dziecko (...)

 • 23.10.2017

  Jak uznać ojcostwo w urzędzie stanu cywilnego?

  Nie masz ślubu z kobietą, która urodzi lub urodziła twoje dziecko? Dziecko urodziło się już po rozwodzie? Sprawdź, co zrobić, żeby formalnie zostać jego ojcem.

 • 8.5.2015

  Ustalenie ojcostwa a roszczenia z tym związane

  Ojcostwo mężczyzny jest ustalane ,, automatycznie” w sytuacji, kiedy dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, gdyż (...)

 • 8.1.2018

  E-meldunek - czyli jak wypełnić obowiązek meldunkowy z domu?

  Zmieniasz miejsce zamieszkania? A może przyjechałeś lub wracasz z zagranicy i nie masz meldunku w Polsce? Pamiętaj, żeby się zameldować. Teraz to prostsze niż kiedykolwiek. Każdy, kto mieszka (...)