Wraca ulga internetowa!!

Odpowiedzi w temacie (2)

maria753

23.10.2012

Ano tak, wraca ulga internetowa tyle że nie dla wszystkich. Wszystko przez to iż senatorowie uchwalili, że ulga internetowa nie będzie całkowicie zlikwidowana. Poprawki, zostały zaakceptowane przez Ministerstwo Finansów. Nowa stara ulga przysługiwać będzie podatnikom, którzy do tej pory z ulgi nie korzystali. Czyli nie odliczali wydatków z tytułu użytkowania internetu. Jeżeli zdecydują się oni na odliczenie,to wówczas będą mogli dokonać tego przez dwa kolejne lata podatkowe. Internauta, który skorzysta z odliczenia w zeznaniu podatkowym składanym za 2012 r., z ulgi będzie mógł skorzystać jeszcze tylko przy rozliczeniu PIT za rok 2013.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

maksior11

2012-10-24 09:28:21

Aha, czyli raz na całe życie do użycia... normalnie super okazja, jak 10 letnia lodówka do kupienia, funkiel nówka nie śmigana. Śmiać się chce z takich ulg podatkowych, to może jak takie ulgi to taki podatki? Jednorazowe na całe życie ;] Zamiast co roku płacić państwu zapłaćmy tylko raz w życiu?

jawor26

2013-03-11 09:00:52

Kurczę, no jak widzę jak nas doją w tym kraju a sobie dają podwyżki to się nóż w kieszeni otwiera i kosa w szopie na sztorc sama kuje. Nic tylko oszukiwać ten rząd i fiskus tak samo swobodnie jak oni okradają nas.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Ulga na internet w rozliczeniu PIT za 2018 r.

  Podatnik, który w roku podatkowym płacił za użytkowanie sieci Internet ma prawo, po spełnieniu dodatkowych warunków, odliczyć od dochodu (przychodu) ponoszone przez siebie z tego tytułu (...)

 • Rozliczenie roczne – ulga internetowa

  Jednym z dostępnych sposobów na zmniejszenie obciążenia podatkiem za 2009 rok jest ulga internetowa. Zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych osoby, które w 2009 roku ponosiły (...)

 • Ulga w PIT dla pracowników do 26. roku życia już od sierpnia 2019 r.

  Dochody podatników do 26. roku życia w kwocie nieprzekraczającej 85,5 tys. zł będą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. Zwolnienie będzie dotyczyć zarówno przychodów (...)

 • Ulgi podatkowe i zwolnienia

  Z jakich ulg i zwolnień skorzystać można przy składaniu rocznego zeznania podatkowego? Sprawdź, jak odliczyć ulgę rehabilitacyjną oraz kto może w tym roku odliczyć ulgę na internet.

 • PIT 2013. Tak zmieniły się ulgi podatkowe.

  Odliczenie za Internet zostało zlikwidowane, natomiast ulga na wychowanie dziecka została bardzo mocno ograniczona. Przywileje stracili też bogaci rodzice oraz naukowcy i artyści. Z dniem 1 stycznia (...)

NA SKÓTY