e-prawnik.pl Porady prawne

Wykup domu a wspolnota majatkowa

Odpowiedzi w temacie ()

Paskowa009

27.1.2023

Cześć Proszę doradźcie jak możemy rozwiązać sprawę. Mamy wspólnotę majątkowa. Rodzice mojego męża chcą przepisać na niego dom pod warunkiem spłaty jego siostry za określoną kwotę. Jesteśmy w stanie to zrobić jednak pieniądze będą pochodzić z moich oszczędności natomiast z racji tego że ja nie chce się w to mieszać (to jest jego dom rodzinny i mam zasadę ze to jest dorobek jego rodziców wiec mi nic do tego) to jak możemy załatwić to w inny sposób? Jak ja mogę zabezpieczyć się na wypadek rozwodu?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Marix498

2023-01-27 23:42:37

Wydaje mi się, że wszystko co jest nabyte w trakcie trwania wspólności majątkowej, jest majątkiem obojga małżonków, z wyjątkiem dziedziczenia. Tak więc, jeśli mowa jest o przeniesieniu prawa własności na Twojego męża, jeszcze za życia Twoich rodziców, to będziesz współwłaścicielką nieruchomości w 1/2, jeśli nie ma innych współwłaścicieli niż Twój mąż.

Paskowa009

2023-01-28 10:20:22

Darowizna może być przekazana tylko na ich syna. I to nie ma znaczenia czy mamy wspólnotę majątkowa, gdyż oni mogą sobie zastrzec, że dom darują tylko synowi. Z tym, że nie tego dotyczy moje pytanie. Bardziej interesuje mnie w jaki sposób ja mogę się zabezpieczyć jeśli spłacenie jego siostry bedziesz szło w większości z moich lub naszych wspólnych pieniędzy.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM