wymeldowanie

Odpowiedzi w temacie (1)

waga51

13.4.2016

Witam, ostatnio dostałem pismo o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wymeldowania mnie z pobytu stałego. Mam 19 lat, i jeszcze się uczę, nie pracuje. Czy mogę odwoływać się od tego wniosku? Mam szanse na wygranie tej sprawy? Sytuacja wygląda następująco. Pierwszym mieszkaniem, w którym zamieszkałem z rodzicami było to mieszkanie, w którym jestem zameldowany. Następnie przeprowadziliśmy się do domu, ale nie zmienialiśmy adresu zameldowania. Po latach moi rodzice się rozwiedli, mój ojciec przepisał wszystko na swoją mamę. Na chwile obecną mieszkam u rodziny w Poznaniu, ale po ukończeniu szkoły planuje powrót do tego mieszkania, bo nie będę miał gdzie mieszkać. Mieszkanie, którego dotyczy sprawa jest własnością mojego dziadka(ojca mojego taty), przez pewien czas było ono wynajmowane. Nie posiadam kluczy od tego mieszkania. Chcę wrócić do tego lokalu. Mimo bardzo dobrej sytuacji materialnej mojego ojca, ja wraz z mamą zostaliśmy się z niczym. Jedyną rzeczą, o którą możemy walczyć jest właśnie to mieszkanie, gdzie jesteśmy zameldowani.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Han33

2016-04-14 20:32:53

Nie przebywasz w tym mieszkaniu od lat?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.9.2013

  Czym jest zameldowanie i wymeldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego

  Każda osoba przebywająca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązana zameldować się w miejscu pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące najpóźniej w 30. dniu, (...)

 • 17.10.2017

  Jak zarejestrować zgon?

  Zgon osoby należy zgłosić w terminie: 3 dni od sporządzenia karty zgonu albo 24 godziny od zgonu, jeżeli zgon nastąpił na skutek choroby zakaźnej. Zgon zgłasza się kierownikowi (...)

 • 3.8.2011

  Obowiązek meldunkowy

  Obowiązek meldunkowy jest obowiązkiem administracyjnym. Nie ma związku z prawem do nieruchomości, pod adresem której nastąpiło zameldowanie. Każda osoba powinna mieć jedno miejsce zameldowania (...)

 • 25.12.2004

  Nowe zasady dotyczące rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy

  Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy wprowadziło nowe zasady rejestracji bezrobotnych. Określa ono tryb rejestracji, sposób prowadzenia (...)

 • 18.3.2019

  Spada liczba osób bezdomnych w Polsce

  W połowie lutego już po raz piąty przeprowadzono Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. Pracownicy ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, wolontariusze, (...)