Forum prawne

wymiar i rozkład czasu pracy młodocianego

Witam. Proszę o pomoc. Mam brata w wieku 15 lat chce zaczac pracowac w warsztacie samochodowym. Marzenie jego takie ^^. Ja do tego podchodze bardziej pragmatycznie i interesuje mnie to kto ustala wymiar i rozkład czasu pracy młodocianego?

2012.12.14 10:46:46

Odpowiedzi w temacie: wymiar i rozkład czasu pracy młodocianego (2)

mam pytanie odnośnie czasu pracy młodocianego w czasie przygotowania do zawodu??

jaki jest tygodniowy czas pracy młodocianego ?? poniedziałek, wtorek mam szkołę wiec ile powinienem pracować w te trzy pozostałe dni bo sobota jeśli się nie mylę jest wolna ? jakie jest wynagrodzenie NETTO za miesiąc

2012.1.4 10:23:50

Brat mozę pracowac 6 godzin dziennie w co ma wliczoną przerwę 30 minutową. Ponad to wymiar i rozkład czasu pracy młodocianego zatrudnionego przy lekkiej pracy, uwzględniając tygodniową liczbę godzin nauki wynikającą z programu nauczania, a także z rozkładu zajęć szkolnych młodocianego ustala pracodawca. Radzę zapoznać się z kodeksem pracy, tam jest cały dział o zatrudnieniu młodocianego. http://dokumenty.e-prawnik.pl/kodeksy/kodeks-pracy/zatrudnianie-mlodocianych/

2012.12.17 9:33:7

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika