Wynagrodzenie w rzeczach materialnych

Odpowiedzi w temacie (0)

bejbicz

15.7.2018

Witam. Zakończyłem moją ostatnią prace w styczniu. Od tej pory nie dostałem ani złotówki wynagrodzenia za grudzień, styczeń i ekwiwalent za urlop wypoczynkowy. Postanowiłem zgłosić to to sądu pracy, ale wcześniej pomyślałem o wezwaniu przedsądowym. Mój radca prawny sporządził mi to wezwanie i zostało ono wysłane do pracodawcy. Krążyło ono przez prawie dwa miesiące do pracodawcy ale za każdym razem zostawało awizo, bo nie było właściciela. Właściciel doskonale o tym wiedział, żeby takich listów nie odbierać z poczty. Tak więc pojechałem osobiście do siedziby firmy. Spotkałem się z jego wspólnikiem (jak się później okazało właścicielem, ponieważ firma przeszła na niego), by omówić kwestię mojego wynagrodzenia. Były szef zgodził się, że wypłaci to w dwa tygodnie jak jest na piśmie i mówił, że był przekonany o tym, że podałem ich już do sądu pracy dlatego nie płacił (tu mi jedzie czołg...). Minęły dwa tygodnie. Dzwonie przez pięć dni. W końcu odpisał mi żebym się dogadał z poprzednim właścicielem. Do drugiego dodzwoniłem się po dwóch dniach. Powiedział mi, że nic nie ma i że jest w stanie upadku finansowego. I do czego dążę. Zaoferował mi w ramach wypłaty przekazanie telewizora, ps4, zegarków, monitora itd. ale musimy zawrzeć na papierze umowę. I tu mam pytanie, czy wiecie jak taką umowę sporządzić, by była bezpieczna i bym się nie nadział na jakieś oszustwo.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.8.2018

  Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)

 • 21.8.2018

  Znalezione pieniądze będzie można zatrzymać

  Nowelizacja przepisów znosi obowiązek przekazania staroście znalezionej niewielkiej kwoty pieniędzy – do 100 zł lub jej równowartości w walucie obcej. Dotychczas znalazca, jeśli (...)

 • 5.2.2015

  Średnia krajowa - ile wynosi?

  Ile wynosi średnia krajowa netto za ubiegły rok i jak jest ona obliczana? W których województwach zarabia się najwięcej, a gdzie jest największe bezrobocie? Odpowiadamy na wszystkie (...)

 • 9.11.2004

  Przedmiot zastawu rejestrowego

  W przeciwieństwie do zwykłego zastawu, uregulowanego w kodeksie cywilnym, zastaw rejestrowy pozwala zastawcy (dłużnikowi) na zatrzymanie zastawionej rzeczy i czerpanie z niej pożytków. Jest (...)

 • 14.1.2019

  Ekwiwalent za niewykorzystany urlop - kiedy przysługuje i jak go wyliczyć?

  W przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny. Zatem ekwiwalent (...)