Wynagrodzenie w rzeczach materialnych

Odpowiedzi w temacie (0)

bejbicz

15.7.2018

Witam. Zakończyłem moją ostatnią prace w styczniu. Od tej pory nie dostałem ani złotówki wynagrodzenia za grudzień, styczeń i ekwiwalent za urlop wypoczynkowy. Postanowiłem zgłosić to to sądu pracy, ale wcześniej pomyślałem o wezwaniu przedsądowym. Mój radca prawny sporządził mi to wezwanie i zostało ono wysłane do pracodawcy. Krążyło ono przez prawie dwa miesiące do pracodawcy ale za każdym razem zostawało awizo, bo nie było właściciela. Właściciel doskonale o tym wiedział, żeby takich listów nie odbierać z poczty. Tak więc pojechałem osobiście do siedziby firmy. Spotkałem się z jego wspólnikiem (jak się później okazało właścicielem, ponieważ firma przeszła na niego), by omówić kwestię mojego wynagrodzenia. Były szef zgodził się, że wypłaci to w dwa tygodnie jak jest na piśmie i mówił, że był przekonany o tym, że podałem ich już do sądu pracy dlatego nie płacił (tu mi jedzie czołg...). Minęły dwa tygodnie. Dzwonie przez pięć dni. W końcu odpisał mi żebym się dogadał z poprzednim właścicielem. Do drugiego dodzwoniłem się po dwóch dniach. Powiedział mi, że nic nie ma i że jest w stanie upadku finansowego. I do czego dążę. Zaoferował mi w ramach wypłaty przekazanie telewizora, ps4, zegarków, monitora itd. ale musimy zawrzeć na papierze umowę. I tu mam pytanie, czy wiecie jak taką umowę sporządzić, by była bezpieczna i bym się nie nadział na jakieś oszustwo.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.11.2004

  Przedmiot zastawu rejestrowego

  W przeciwieństwie do zwykłego zastawu, uregulowanego w kodeksie cywilnym, zastaw rejestrowy pozwala zastawcy (dłużnikowi) na zatrzymanie zastawionej rzeczy i czerpanie z niej pożytków. Jest to szczególnie (...)

 • 14.9.2017

  Wyższa płaca minimalna w 2018 r.

  2100 złotych – tyle wyniesie minimalne wynagrodzenie za pracę w 2018 roku. To o 5% i jednocześnie o 100 złotych więcej niż obecnie. Od stycznia wzrośnie też minimalna stawka godzinowa z 13 (...)

 • 18.3.2018

  Bezczynność spółdzielni mieszkaniowej

  Art. 49[1] ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych niezgodny z Konstytucją. Przewiduje on procesowy tryb postępowania w sprawach, w których uprawniony na podstawie materialnych przepisów (...)

 • 26.7.2017

  Wynagrodzenie zasadnicze pracowników wykonujących zawody medyczne

  Ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych reguluje kwestię płac minimalnych w ochronie (...)

 • 5.12.2016

  W jakim trybie i w jakiej formie powinno być wypłacane pracownikowi wynagrodzenie?

  Wypłata wynagrodzenia powinna być dokonana w formie pieniężnej. Jednak wyjątkowo dopuszczalne jest ale tylko częściowo wypłacanie wynagrodzenia w innej formie niż pieniężna. Warunkiem jednak (...)