wynajem mieszkania obcokrajowcom a meldunek i us

Odpowiedzi w temacie (0)

bajka8

6.5.2015

Mam BARDZO pilne pytanie. Chcę wynająć mieszkanie cudzoziemcowi, który nalega, by został tam zameldowany. Po przekopaniu internetu nie wydaje się to być zbyt niebezpieczne. Pytanie jednak jest takie: 1. W jakim czasie od daty podpisania umowy powinniśmy meldunku dokonać (i gdzie?) 2. nie wynajmowałam nic nigdy więc nie wiem: czy okazując umowę najmu przy zameldowaniu automatycznie zostanie ona jakoś przekazana do Urzędu Skarbowego (skutkując podatkiem od najmu) LUB 2a. czy meldunek nie ma nic wspólnego z najmem i meldunek meldunkiem, a umowę powinnam zgłosić osobno do US? Czy podatek naliczany jest za okres objęty umową (np. 6 miesięcy) czy za faktyczny czas najmu (np. 2 miesiące, gdy wypowiem umowę wczesniej)? Z góry OGROMNIE dziękuję za pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.3.2019

  E-meldunek

  W razie zmiany miejsca zamieszkania bądź powrotu z zagranicy i braku meldunku w Polsce, nie trzeba już iść do urzędu. Można zameldować się przez Internet.

 • 22.7.2018

  Dopłaty do czynszu już w przyszłym roku

  Od 2019 roku ruszy system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowo wybudowanych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów z gminami. (...)

 • 10.6.2018

  „Mieszkanie na start” - nowy pomysł rządu!

  Od początku 2019 roku ma ruszyć system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów (...)

 • 24.1.2018

  Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)

 • 8.1.2018

  E-meldunek - czyli jak wypełnić obowiązek meldunkowy z domu?

  Zmieniasz miejsce zamieszkania? A może przyjechałeś lub wracasz z zagranicy i nie masz meldunku w Polsce? Pamiętaj, żeby się zameldować. Teraz to prostsze niż kiedykolwiek. Każdy, kto mieszka (...)