Wyrzucenie z domu

Odpowiedzi w temacie (2)

dawid199

5.5.2010

Witam, dom w którym mieszkam nie jest mój, ale jestem nim zameldowany na stałe razem z całą rodziną (żona i dziecko). Dom należy do mojego ojca i dziadka. Strona rodziny dziadka chce dom sprzedać, co wiązałoby się z wyrzuceniem nas. Od kilku miesięcy próbuję znaleźć jakieś lokum do wynajęcia, ale nie stać nas na to. Rodzina dziadka grozi mi sądem, ponoć mogą mnie wyrzuci, bo pieniądze ze sprzedaży domu mają iść na leczenie dziadka. Czy przy sprzedaży potrzebna jest zgoda drugiego właściciela? Jak mogę się bronić?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mrozowskim

2010-05-06 14:50:47

Oczywiście, że przy sprzedaży domu jest potrzebna zgoda współwłaściciela. Jeżeli ojciec wyraża zgodę, na to żeby Pan mieszkał w tym domu, to rodzina dziadka nie może Pana wyrzucić. Generalnie rodzina dziadka nie może dysponować częścią dziadka bez jego zgody ani złożyć pozwu w sądzie o usunięcie Pana z domu, ponieważ nie mają do tego tytułu prawnego. Jakie jest stanowisko samego dziadka i Pana ojca w tej sprawie? To ma kluczowe znaczenie dla sprawy a nie to, co chce rodzina dziadka i czy na pewno pieniądze ze sprzedaży domu mają iść na leczenie dziadka, a nie przypadkiem na "przemiał".

Twinkle

2018-03-28 08:40:45

Cześć potrzebuje pomocy,moja dziewczyna cały czas kłóci się z matką, nie są za bardzo miłe dla siebie i ostatnio jej matka powiedziała ze ją wyje... z domu , dziewczyna ma dopiero 15 lat z ojcem nie ma dobrego kontaktu bo się nad nia znęcał,więc nie wiem co zrobić jak by byla sytuacja ze by ja wyrzuciła. ( Michał)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.11.2017

  Weterani zwolnieni z odpłatności za pobyt w domu pomocy społecznej

  Celem nowelizacji jest wsparcie członków Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa przewiduje możliwość zwolnienia członków Korpusu z ponoszenia (...)

 • 27.7.2018

  Nowy typ środowiskowego domu samopomocy

  Wprowadzenie nowego typu środowiskowego domu samopomocy (ŚDS) dla osób ze spektrum autyzmu, ułatwienia dla osób z spektrum autyzmu i sprzężonymi niepełnosprawnościami już przebywających (...)

 • 28.4.2017

  Szykuje się rozszerzenie prawa do obrony koniecznej!

  Minister Sprawiedliwości przedstawił projekt zmian, które rozszerzają prawo obywateli do skutecznej obrony przed zuchwałymi napastnikami wdzierającymi się do ich domu, mieszkania, posesji.

 • 3.10.2018

  Posiłek w szkole i w domu

  Realizacja rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” będzie uzupełniała pomoc zarówno osobom starszym, niepełnosprawnym, o niskich dochodach, jak i dzieciom, które (...)

 • 6.9.2018

  Dodatek mieszkaniowy - Jak uzyskać, komu przysługuje i ile wynosi dodatek mieszkaniowy

  Jeśli Twoja sytuacja materialna jest trudna, możesz skorzystać z pomocy w formie dodatku mieszkaniowego przeznaczonego na utrzymanie posiadanego bądź wynajmowanego mieszkania lub domu jednorodzinnego. Sprawdź, (...)