zabezpieczenie powództwa

Odpowiedzi w temacie (5)

-

19.1.2004

witam... ja niestety znowu wyskakuje z alimentami, które są tutaj dość poplularnym przedmiotem dyskusji. Przeczytałam je ale nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie. A więc sytuacja wygląda następująco: jestem w trakcie rozwodu (w kwietniu miną dwa lata odkąd złożyłam pozew). Wystapiłam o rozwód ponieważ mój szanowny małzonek: a) znęca się nade mną i moimi dziećm b) pije i awanturuje się c) nie łoży na rodzinę. Sprawa nie jest prosta (głównie przez moją naiwność i ignorancję:) i trwa do tej pry... była zawieszona na rok gdyż mój mąż znowu naobiecywał mi gruszek na wierzbie i wszystko łyknęłam jak mały karpik:) Oczywiście wszystkie obiecanki okazały się czcze i wszystko wróciło do "normy"... Otóż w październiku ubiegłego roku sąd za moją zgodą zwiesił sprawę na rok i wydał zabezpieczenie alimentacyjne (nie wiem czy to poprawna terminologia:) i mój mąż miał mi wypłacać po 400 zł miesięcznie na dzieci Przez rok płacił lub nie, dał mi połowę z pieniędzy które był mi winien. Teraz czekam na kolejną sprawę... niestety małzonek chyba sobie nie wziął do serca postanowienia sądu i dalej nie płaci. terminu następnej rozprawy jeszcze nie ma... Pracuję jako nauczycielka, dwoje dzieci - jest mi naprawdę ciężko. Nawet te głupie 400 złotych dużo by pomogło. Więć co konkretnie mam robić? Jakie podjąć kroki. Czy mogę sądownie się starać o egzekucję zaległych i bieżących alimentów? Dodam, że mąż zarobione przez siebie ppieniądze wydaje na swoje przyjemnośći - głównie wyjazdy i alkohol ( oprzepraszam jeszcze telefonowanie, które jest jego pasją życiową). Mieszka ze mną (hotel noclegownia i stołówka) nie dokładając grosza na opłaty i swoje utrzymanie. Nie mogę go usunąć z mieszkania bo jest tu zameldowany (mam założoną niebieską kartę oraz przeciwko mężowi prokuratura wytoczyła sprawę z art. 207). Co robić?
(Gosia)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

szymon

2004-01-21 11:00:58

Gosiu, sparwa prosta, zabepieczenie powództwa alimentacyjnego - tak na chłopski rozum - przedwyrok, który jest wydawany przed głównym wyrokiem. Zabepieczenie jest prawomocne a więc obowiązuje Twojego ex-męza. Jedynie co Ci pozostaje to iśc do sądu po klauzulę wykolnalności i do komornika niech wszczyna egzekucję.

Gosia

2004-01-23 00:45:31

Dzięki Szymon. Czy mam iśc do Sądu Wojewódzkiego tam gdzie rozwód? Kogo mam prosić o tą klauzulę? A komornicy gdzie są? Sorry, ale dla mnie takie sprawy to ósma galaktyka...:)

szymon

2004-01-24 11:27:08

jeśli masz zabepieczenie na papierze to idziesz z wnioskiem o tą klauzulę do sądu tego, który to zabepieczenie wydał, jeśli nie masz papierku na to zabepieczenie to niestety będziesz musiała poczekać na wyrok

wojmira

2011-07-19 13:15:54

Otrzymałam decyzję sądu o udzieleniu zabezpieczenia powództwa na czas trwania postępowania dla mojego dziecka w sprawie alimentacyjnej, kiedy dostane pieniądze? Czy dopiero po rozprawie?

Malgorzata1122

2011-07-31 13:54:20

Od uprawomocnienia się postanowienia, czyli już w trakcie sprawy będzie {ani dostawać alimenty. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak www.separacja-rozwod.pl

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: