Zadoscuczynienie z OC nietrzezwego kierowcy - pytanie

Odpowiedzi w temacie (0)

cPawcio

9.11.2018

Witam, Moje pytanie dotyczy kwoty zadośćuczynienia o które powinienem się ubiegać od ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Niecały miesiąc temu kierowca samochodu w stanie nietrzeźwym (Alcotest 14.12-0.52 mg/l) wymusił pierwszeństwo w wyniku czego doszło do wypadku (jechałem motocyklem) około 13h. Dystans na reakcje i hamowanie około 8m. Sprawca odjechał ale wrócił około 10 min później gdy przyjeżdżało już pogotowie - na miejscu pomagali mi świadkowie zdarzenia, którzy wezwali pogotowie i policję. Zostałem przewieziony na SOR. W wyniku wypadku doznałem złamań żeber 5.6.7 po lewej stronie, uszkodzenia prawego stawu barkowego w stopniu 1/2 + wewnętrzny krwiak i uszkodzenia podudzia lewego - rana cięta (widoczna była kość piszczelowa) długości 13cm. Z uwagi na stabilny stan, po zszyciu ran, tomografii, rtg zostałem wypisany tego samego dnia (w nocy) ze szpitala do domu. Zwolnienie lekarskie powyżej 30 dni, rehabilitacja barku, ćwiczenia oddechowe, leki przeciw toksynom i przeciwbólowe. W związku z tym nie mogę właściwie wychodzić z domu z powodu bólu, a także uprawiać sportu - regularnie biegałem. Przez pierwsze 2 tygodnie właściwie moglem jedynie spać na siedząco, pomagała mi przez kilka dni koleżanka która przyjechała do mnie specjalnie z innego miasta. Leczenie jeszcze trochę potrwa i będę musiał czekać na zakończenie sprawy karnej kierowcy ale chciałbym uzyskać jakąś informacje jaka kwota w tej sytuacji byłaby adekwatna gdyż totalnie nie mam o tym pojęcia i czy powinienem w tym celu zgłosić się do adwokata. Z góry dziękuję za informacje i pomoc. Pozdrawiam, Paweł

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.2.2018

  Wykonujący uciążliwe prace mogą wcześniej przejść na emeryturę

  Kierowca samochodu ciężarowego, który ubocznie wykonywał czynności konwojenta, ładowacza lub spedytora w odniesieniu do przewożonego ładunku, może liczyć na emeryturę według „starych (...)

 • 26.4.2017

  Sprawdź swoje punkty karne on-line

  Kierowcy w całym kraju mogą bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe. E-usługa jest dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać, (...)

 • 17.8.2018

  Czy Stowarzyszenie może zatrudniać swoich członków?

  Ustawa prawo o stowarzyszeniach (dalej u.p.s.) w art. 2 ust. 1 definiuje stowarzyszenie jako dobrowolne, samorządne i trwałe zrzeszenie o celach niezarobkowych. W poprzednim stanie prawnym, do czasu (...)

 • 17.4.2018

  Będą ułatwienia dla kierowców

  Wkrótce kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Zamiast tego policja sprawdzi wspomniane dane w systemie informatycznym CEP (Centralna Ewidencja (...)

 • 5.7.2018

  Od 1 października pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego

  Od 1 października 2018 r. kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu i polisy OC. Kierowcy nie będą musieli wozić wspomnianych dokumentów, bo dane pojazdu (...)